Ve svém úvodním zápase Stadion ve středu večer přehrál francouzský klub Rapaces de Gap 4:2. „O soupeři jsme toho moc nevěděli, jen to, že má v týmu pár cizinců včetně dvou Čechů. První třetinu jsme byli jasně lepší a vytvořili si dvoubrankový náskok. Od druhé třetiny šel náš výkon trochu dolů, i přesto se nám podařilo navýšit vedení až na 4:0," sdělil Daniel Tvrzník, trenér Stadionu.

Závěrečná část patřila co se gólových příspěvků týče francouzskému týmu, který snížil na přijatelných 2:4. „V poslední třetině asi i pod dojmem vysokého vedení už nebylo naše nasazení takové, jaké si představujeme. Určitě jsme se nechtěli šetřit do dalších zápasů, ale už to zkrátka nebylo ono," dodal Tvrzník.

V dresu Stadionu odehrál celý zápas i francouzský reprezentant Sascha Treille, jenž se přes Kladno dostal do pražské Sparty. Ta ho díky nové spolupráci se Stadionem poslala do Litoměřic. Zda v týmu setrvá však není jasné. „Nemohu říci, že u nás bude nastálo. Je s námi týden. Šance, že se objeví v litoměřickém dresu i v sezoně tu však je. Byla by to pro nás velká posila," uvedl Daniel Tvrzník.

Ve druhém zápase změřil Stadion síly ve čtvrtek odpoledne s německým týmem Eispiraten Crimmitschau. V první třetině šli Němci do vedení, ve druhé části, kdy měli více gólových příležitostí se paradoxně prosadili pouze Litoměřičtí zásluhou Racka. Německý klub nevyužil ani pětiminutovou přesilovku za brutální faul Milana Tomana, jenž by vyloučen do konce zápasu.

Poslední třetina byla na góly nejbohatší. Nejprve šly po 77 vteřinách do vedení Litoměřice zásluhou Mrni, o vedení však během dalších 37 vteřin  přišly. Podruhé poslal Mrňa kališníky do vedení o pět minut později, ani to však k výhře nestačilo. Po několika šancích se německý tým prosadil v čase 56:21 a bylo potřetí srovnáno.

V samostatných nájezdech se netrefil Novák ani Mrňa, naopak Němci byli úspěšní dvakrát a berou tak dva body do tabulky.

Litoměřice čeká v pátek poslední zápas turnaje proti Mostu, v případě výhry oslaví prvenství.

Středa: Rapaces de Gap – HC Stadion Litoměřice 2:4

• Branky a nahrávky: 54. Paradis (Circelli), 60. Lachany (Paradis) – 2. Treille S. (Mrňa), 14. Šinágl (Martinka), 34. Novák (Žovinec), 39. Forman (Treille, Toman) . Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 7:5 navíc Martinka 10min OT za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:2, O:2, 2:0.
• HC Stadion Litoměřice: Přikryl (31. Hruška) – Kolář, Martinka, Toman, Hříbal, Evan, Žovinec – Šinágl, Slížek, Dvořáček – Novák, Hašek, Mrňa – Treille, Merta, Forman – Paločko, Keltner, Rudovský.

Čtvrtek: Eispiraten Crimmitschau – HC Stadion Litoměřice 4:3sn

• Branky a nahrávky: 13. Morissette (Keith), 42. Heinisch, 57. Wycisk (Heinisch), rozhodující nájezd Morissette – 30. Racek (Kolář), 42. Mrňa (Žovinec, Rubeš), 46. Mrňa (Rubeš) . Rozhodčí: Petružálek – Hauser, Šimánek. Vyloučení: 7:6, Toman (LT) 5+do konce utkání, Mrňa (LT) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, O:1, 2:2.
• HC Stadion Litoměřice: Sedláček (Hruška) – Sobotka, Kříž, Toman, Hříbal, Kolář, Žovinec – Treille, Forman, Rudovský – Antončík, Rubeš, Mrňa – Tvrzník, Hlusička, Paločko – Novák, Merta, Racek