Extraligová Slavia Praha byla sice nad jejich síly, ale s tím se tak trochu počítalo. Prvoligový nováček se však za svůj výkon určitě určitě nemusí stydět. Už v pátek mohou příznivci hokeje zajít na další zajímavá utkání, která se uskuteční u příležitosti slavnostního otevření stadionu. V 16 hodin se utká stará garda Litoměřic s veterány ČR a o dvě hodiny později All stars Litoměřice a World stars. Ve všech týmem se objeví hráči, na které stojí za to přijít.


Reportáž:

Třetí tým loňského ročníku extraligy si pozvali k prvnímu přípravnému duelu hokejisté Stadionu Litoměřice. Prvoligový nováček získal před utkáním tři posily z Ústí nad Labem. Může už počítat se službami obránce Ondřeje Holomka, zkušeného zadáka Ondřeje Kříže a také jeho jmenovce, útočníka Pavla Kříže.

Dva hráči z tria se představili už včera, kdy do Kalich Arény zavítalo patnáct stovek po hokeji lačných diváků.

Hosté začali podle očekávání náporem a mnohem živěji bylo před gólmanem Volkem. Litoměřičtí se postupně zbavovali ostychu a v polovině úvodní dvacetiminutovky dali šanci vyniknout i Kopřivovi v brance Pražanů. Nejblíže gólu byl Slížek v jedenácté minutě, kdy po blafáku jen těsně přestřelil.

Hosté poprvé udeřili v 15. minutě, kdy zachoval v zakončení chladnou hlavu Vondrka a s přehledem překonal Volkeho.

Také druhou třetinu začali hosté náporem, vynutili si přesilovku, ale v té jim ujel po pravé straně Rindoš. Neměl však dostatek sil a pálil jen slabě do Kopřivy. Na druhé straně Volke kryl střely Žižky a Špeldy z kruhu.

Velkou šanci na srovnání skóre měli Litoměřičtí v polovině utkání, kdy hráli více než minutovou přesilovku pět na tři. Střely však postrádaly přesnost a se všemi závary před svou brankou si hosté bez větších problémů poradili. Naopak ve 32. minutě udeřili podruhé. Po pravé straně ujel Tomica, který v přečíslení vyzval přesně načasovanou přihrávkou ke skórování Růžičku – 0:2.

Na druhé straně vyzkoušel pozornost Kopřivy v přesilovce jeden z nových hráčů Ondřej Holomek. Čtyři minuty před koncem prostředního dějství se po nenápadné akci zpoza branky prosadil Endál a Slavie už vedla 3:0.

O minutu později zasahoval po akci Nováka na poslední chvíli Kopřiva. Ve 47. minutě vychytal Volke tutovku Holcovi, ale zanedlouho kapituloval po střele Sklenáře. Skóre uzavřel v 53. minutě Krenželok. Domácí už pak mnoho šancí neměli a Kopřiva vychytal první slávistickou nulu.

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha, Kalich Arena, 3. srpna 2010.
HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha, Kalich Arena, 3. srpna 2010.

„Šlo o naše první utkání a navíc jsme měli silného soupeře, který patří k nejlepším týmům u nás. Zachytal jsem si opravdu hodně,“ přiznal po utkání litoměřický gólman Martin Volke.

„V některých momentech byl zápas vyrovnaný, vytvořili jsme si i šance. Nejvíc mě ale mrzí, že se nám před skvělou návštěvou nepodařilo vstřelit alespoň jednu branku. Především v té více než minutové přesilovce pět na tři,“ litoval Daniel Tvrzník, který vede litoměřický tým společně s Jindřichem Setikovským.

Litoměřičtí hokejisté po náročném úterním duelu hrají už ve čtvrtek další přípravný zápas v Klášterci, Slavia se představí v Chomutově.

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha 0:5

Branky:
15. Vondrka, 32. Růžička, 36. Endál, 47. Sklenář, 53. Krenželok. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:2. Rozhodčí: Novák – Biedermann, Loskot. Diváci: 1500.

Litoměřice: Volke – Macek, Kolbaba, Kaltenböck, Kříž, Martinka, Evan, Holomek, Hillmich – Novák, Slížek, Horčička – Šinágl, Machulda, Tvrzník – Hašek, Přeučil, Hlusička – Kauschitz, Procházka, Rindoš.

Slavia Praha: Kopřiva – Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Krejčí – Krenželok, Štefanka, Micka – Vondrka, Holec, Svoboda – Tomica, Růžička, Branda – Doležal, Sklenář, Endál.