Do úvodního duelu s Vítkovicemi vstoupila mnohem lépe Sparta, která po čtyřech minutách vedla. Pak přečkala první oslabení a udeřila znovu. Svůj náskok ještě navýšila v prostřední části, když nejprve zakončil pohlednou kombinaci Procházka a ve stejné minutě vyhnal z vítkovické branky Šimečka Sladkovský. Za stavu 4:0 se ale tým, který byl v zápise uveden jako hostující, zvedl. Dvě individuální akce znamenaly, že do poslední přestávky se šlo za stavu 4:2. Pražané si ale první vítězství v turnaji vzít nenechali, nejprve v početní výhodě zvyšoval Hozák a sedm minut před koncem pečetil na 6:2 Kulda.

Sparta - Vítkovice 6:2

•Branky a nahrávky: 4. T. Jandus (M. Jandus, Mikliš), 8. Lojka (Schwamberger, Bednárik), 38. Procházka (Havel, Pulkrab), 38. Sladkovský (Zeleňák, Duben), 43. Hozák (Györi, Kadeřávek), 53. Kulda (Schwamberger, Kadeřávek) 40. Zdráhal (Adamík, Spratek), 40. Zdráhal (Ollender). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 2:2, 2:0. Rozhodčí: Krob, Šindler Rozlílek, Kokrment. Diváci: 220.

•HC Sparta Praha: Pírs (Chour) - Knobloch, Kadeřávek, Bednárik, Mikliš, Duben, Zeleňák - Pulkrab, Procházka, Havel - Györi, Sladkovský, Hozák - Schwamberger, Lojka, Kulda - T. Jandus, Klindera, M. Jandus.

•HC Vítkovice Steel: Šimeček (38. Wanecki) - Adamík, Charvát, Rudl, Puzič, Ďurkáč, Klok - Kafka, Jáchym, Žiak - Ollender, Spratek, Zdráhal - Gřeš, Malina, Kurovský - Štěpánek, Hartmann, Kmošek.

Nejlepší hráči: Vítkovice - Patrik Zdráhal, Sparta - Jiří Hozák.

Druhý zápas: Třinec - Plzeň 6:2

Další program: 30. 3. od 14: HC Vítkovice - Steel HC Plzeň 1929, od 18: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec. 31. 3. od 14: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel, od 18: HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha. 1. 4 od 13: utkání o třetí místo, od 17:30 finále.