Než se stačili všichni diváci usadit na svá místa, Stadion slavil úvodní branku utkání. Ihned po vhazování nahodil kotouč na bránu Dominik Bílek aMartin Procházkatečoval projektil do hostující branky. Motor poté hrál první přesilovou hru, ve které měl několik šanci na vyrovnání. V polovině první dvacetiminutovky měl na své holi branku Punčochář, jeho dělovku od modré však Král na poslední chvíli vyrazil koncem své hole. Své první branky se hosté přece jen dočkali. V přesilové hře se Nouza probil podél levého mantinelu, předal kotoučJosefu Strakovi, jenž z před brankového prostoru tečoval kotouč nad bezmocného Krále.

Před první přestávkou potrápila obranu Motoru první litoměřická formace. V první šanci ještě Vítězslav Bílek po přihrávce od Kally nedokázal propálit Kůdelu zblízka. Po vhazování už však Stadion slavil. Procházka objel branku, předal kotoučVítězslavu Bílkovi, který se trefil přesně mezi ruku a tělo Kůdely.

Svůj náskok si Litoměřice pojistily v 26. Minutě hry, kdy se dostaly do dvoubrankového vedení. Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, Zdeněk Doležal předložil kotoučJiřímu Brandejskému, který krásnou střelou vymetl pavučinu v hostující brance. Hosté však nepolevili a dokázali vytěžit branku z početní výhody. Král neudržel nahozený kotouč od Pajiče aDaniel Boháčpohodlně doklepl kotouč do prázdné brány.

Radost hostům dlouho nevydržela. Litoměřice dokázaly odpovědět za necelou minutu po inkasované brance. Kalla přihrál kotoučVítězslavu Bílkovi, který se do něj opřel z první a trefil skulinu mezi Kůdelovými betony. Brankový účet zápasu však uzavřel ažMartin Procházka, který před koncem druhé dvacetiminutovky vypálil zpoza obránce a Kůdela se jen ohlédl za kotoučem ve své brance. Litoměřice si tak po výhře 5:2 udržely domácí neporazitelnost a ukončily vítěznou sérii Motoru.

Ohlasy trenérů

Petr Rosol – HC Motor České Budějovice: Věděli jsme, že to dnes bude těžké utkání. Litoměřický tým doma ještě neprohrál. Začali jsme dobře . V první třetině jsme byli lepší, ale pak jsme dostali branku na dva ku jedné, a tak skončila i první třetina. Ve druhé třetině jsme hrozně propadali, špatně jsme bránili. Domácí tým má šikovné hráče, kteří toho uměli využít. Litoměřice nám odskočily o tři branky a bylo po zápase. Teď nás čeká utkání s Jihlavou. Zde půjde také o diváckou rivalitu. Na tato utkání chodí hodně diváků. Čeká nás kvalitní soupeř, který také moc neprohrává. Bude to hrozně náročné utkání. Já jsem ještě nazažil, aby byl začátek soutěže takto vyrovnaný.

Jiří Doležal – HC Stadion Litoměřice: Výsledek dnešního utkání vypadá velice dobře. Já musím pochválit všechny kluky. Po prohraném zápase v Havířově dnes odehráli opět výborné utkání. Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme vstřelili rozdílové branky. Tímto děkuji hráčům za obětavost a za bojovnost. Do utkání jsme šli s tím, že to bude urputný zápas a první třetina to i ukázala. Určitě nám pomohla druhá branka, kterou jsme vstřelili těsně před koncem první dvacetiminutovky. Při přípravě na utkání jsme se věnovali i přesilovkám soupeře, přesto jsme z nich dostali dvě branky. Při první nás přebruslili a druhá byla z dorážky před brankou. Nepřehráli nás kombinačně. Myslím si, že to bylo hodně přísné vyloučení a celkově si myslím, že rozhodčí asi nezvládli zápas na obě strany. Problém byl u hybridních zakázaných uvolnění, kdy to pískali při metrovém rozdílu. Pak došlo ke skrumáži před naší brankou a následné rvačce, kde bych ty tresty uložil také jinak.

Litoměřice - České Budějovice 5:2

Branky a nahrávky: 1. Procházka (D. Bílek, Kalla), 20. Bílek (Procházka, Kalla), 26. Brandejský (Doležal, Antončík), 31. Bílek (Kalla, Procházka), 39. Procházka (Kalla, Kolář) – 12. Straka (Nouza), 30. Boháč (Pajič). Rozhodčí: Talpa – Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 850. Průběh utkání:1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Krstev, D. Bílek, Míka, Šulc, Špelda, Mikliš, Málek, Kolář- V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, Hašek – Z. Doležal, Antončík, T. Doležal – Schwamberger, Brandejský.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Semrád – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš – Vaniš, Trummer.

1. Třebíč 13 8 1 0 1 3 41 : 26 27 +15
2. Chomutov 13 7 1 0 2 3 36 : 26 25 +10
3. Jihlava 13 7 1 0 1 4 48 : 33 24 +15
4. Litoměřice 13 7 1 0 1 4 39 : 27 24 +12
5. Č.Budějovice 13 7 1 0 0 5 42 : 35 23 +7
6. Kadaň 12 7 0 0 2 3 37 : 32 23 +5