Dva body na úvod proti Třebíči, která na konci loňského ročníku zářila, se určitě počítají. Hokejisté Litoměřic ale mohli brát i plný počet, v 1. kole Chance ligy však na svém ledě neudrželi slibný náskok 3:1.

„Je super, že jsme vyhráli. První třetinu jsme hráli dobře, ale potom zbytečně polevili, což je škoda,“ hodnotila pro klubový web posila z pražské Sparty, útočník David Vitouch, jež se ihned zapsala i mezi střelce. Myslím, že jsme mohli zvítězit v základní hrací době a získat tři body, ale výhra se počítá.“

V podobném duchu se vyjádřil i trenér David Bruk. „Nejsem spokojený s výkonem mužstva a ani se dvěma body, protože i když jsme v první třetině prohrávali, tak jsme byli lepším týmem a soupeře přehrávali,“ kabonil se. „Náš výkon ve druhé třetině byl katastrofální a nedokázali jsme se z něj ve třetí třetině zvednout. Výsledek je zasloužený, vzhledem k tomu, co jsme předvedli ve druhé třetině. Doufám, že se tento diametrální výkon již nebude opakovat,“ doplnil nespokojený kouč.

Další duel čeká kališníky ve středu v Sokolově. Start je v 18 hodin.

Hokej, Chance liga, 1. kolo:
Stadion Litoměřice - Třebíč 4:3pp (3:1, 0:2, 0:0, -1:0p)
Branky a nahrávky: 11. M. Beran (Kubíček, Jebavý), 13. Vitouch (Jánský), 14. Miškář (M. Beran, Koffer), 62. Miškář (holý, Procházka) - 4. Bittner (Szathmáry, Vodný), 27. Krliš (Šťovíček, Furch), 39. Szathmáry (Šťovíček).
Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Bosák, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 650. Střely na branku: 36:22.
Litoměiřce: Král – Holý, Marcel, Poizl, Výtisk, Kubíček, Jebavý, Baláž – Procházka, Miškář, Beran – Novák, Válek, Koffer – Jánský, Jícha, Vitouch – Toman, Hašek, Jindra.