Ačkoliv výsledek hovoří jednoznačně, dobývaní dukelského průsmyku bylo pro kališníky nesmírně náročné. Stadion si sice vypracoval vedení až 3:0, celek z Vysočiny byl však střelecky výrazně aktivnější. Domácí držel vynikající brankář Tomáš Král, jenž kapituloval až v 59. minutě při powerplay soupeře, kdy už domácím zajistili pohodlný náskok Berka, Válek a Koláček.

„Jsme nadšeni, že jsme vyhráli. Utkání bylo náročné, vyrovnané, výsledek neodpovídá jeho průběhu, protože Jihlava hrála skvěle," byl si vědom těžké lopoty a vyrovnaného duelu i domácí kouč David Bruk. „My jsme také podali parádní výkon. Rozdíl byl jednoznačně v tom, že jsme dokázali proměnit nabídnuté šance. Navíc Tomáš Král se rozhodl, že to zavře a nic nepustí. Výsledek jde hodně za ním, samozřejmě ale také i za skvělou hrou týmu," radoval se.

Pojistku přidali v závěru do prázdné klece Jícha a v posledních vteřinách z dorážky Kadlec. "Měli jsme více vyložených šancí, ale nebyli jsme tak produktivní. Myslím, že jsme to v první třetině nastartovali našimi dvěma chybami. Druhá třetina byla vyloženě na litoměřickou bránu, podržel je ale gólman. I takové zápasy jsou a teď už se díváme dopředu směrem k sobotnímu zápasu. Soupeři jen můžeme pogratulovat," vyjádřil se za hostující lavičku Karel Nekvasil.

Litoměřice tak navýšili náskok na třetí Jihlavu na čtyři body, na první Třebíč jich ztrácí devět, ovšem se zápasem k dobru. V příštím kole, které bude hrát po volném losu i Ústí nad Labem, míří Stadion do Vsetína, start je v sobotu v 17 hodin. Ústí hraje ve stejný čas v Benátkách, Kadaň ze soutěže odstoupila.

Hokej, Chance liga, 23. kolo:
Stadion Litoměřice - Dukla Jihlava 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Berka (Malát), 16. Válek (J. Holý, Výtisk), 51. Koláček (L. Stehlík, Rouha), 60. J. Jícha, 60. M. Kadlec (Berka) – 59. Zeleňák (F. Seman).
Rozhodčí:Zavřel, Petružálek – Coubal, Hnát. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Střely na branku: 21:36.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Pinkas, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Černohorský, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Malát, Berka, M. Kadlec – L. Stehlík, Koláček, Rouha.
HC Dukla Jihlava: Žukov – Bilčík (A), Zeleňák, L. Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Štochl – T. Havránek, Lichanec, Fronk – F. Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Harkabus (A), Houška, Berčík.