Cesta z krize může  vést přes Litoměřice. S tímto soupeřem to v letošní sezoně lví smečce jde parádně. Svěřenci trenéra Jaromíra Šindela to potvrdili i v domácím utkání, kde byli lepším týmem a po zásluze brali plný počet bodů po výhře 4:3.

Lvi měli začátek jako z partesu, ještě nestihla doběhnout první minuta utkání a diváci se pohodlně usadit do sedadel a už se ve Zlatopramen aréně křičelo gól! Na svědomí ho měl bleskovým úderem útočník Slovanu Petr Přeučil. Jenže radost domácích měla jepičí život, na druhé straně,  po buly v obranném pásmu Ústí, se ke kotouči dostal Dušan Žovinec a lehkou střelou překonal strážce svatyně Dlouhého.

Tempo hry nabralo na obrátkách až po první výměně stran, dlouho si střelci lámali hlavu, jak dopravit puk do brány, až to všem předvedl Martin Baránek, který měl před sebou odkrytou bránu a nezaváhal. Povedenou prostřední část domácích stvrdil vyhlášený zakončovatel Jaroslav Roubík, který přesnou střelou mezi betony Novotného  zvyýšil vedení Lvů na 3:1.

Vládu nad zápasem potvrdili hokejisté Slovanu chvíli po příchodu na kluziště ve třetí třetině. Druhou branku v severočeském derby mohl oslavit  Petr Přeučil, jenž si udělal z obránců Litoměric slalomové branky a parádní trefou vymetl růžek branky. V tu  chvíli už jen málokdo pochyboval, že by mohla přijít nějaká komplikace. Ale přišla. Stadion mocně finišoval a přiblížil se dvěma góly na dostřel. Víc už ale domácí obrana nepovolila, ještě při power play mohl upravit skóre Jan Alinč, ale prázdnou klec minul. Hráči Slovanu tak mohli oslavit teprve páté vítězství v sezoně.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Stadion Litoměřice  4:3 Branky a nahrávky: 1. Přeučil (Alinč), 38. Baránek (Kloz), 40. Roubík (Sklenička), 42. Přeučil (Budínský, Alinč) – 3. Žovinec (Rubeš, Čermák), 56. Čermák (Matai), 57. Novák (Žovinec, Hašek).

HC Slovan Ústečtí Lvi: Dlouhý (Petrásek) – Grin, Sklenička, Pavlík, Vobořil, Brož, Černý, Motejlek – Tůma, Roubík, Boháč – Budínský, Alinč, Přeučil – Baránek, Kloz, Vávra – Dostálek, Rod, Markulinec. Trenér: J. Šindel.

HC Stadion Litoměřice: Novotný (Sedláček) – Drábek, Husák, Šulc, Žovinec, Hrbas, Evan, Málek, Smetana – Čermák, Rubeš, Matai – Novák, Švagrovský, Hašek – Cingel, Chlapík, Škop – Brzobohatý, Racek. Trenér: Jiří Doležal.