Litoměřický Stadion sehrál na ledě chomutovských Pirátů vyrovnanou partii, v níž padly pouhé tři branky. Nakonec slavili domácí.

„Dlouho jsme se drželi, ačkoliv jsme do zápasu vstoupili velice špatně. Domácí byli v první třetině suverénně lepší. Pro nás byl výsledek 1:1 po první třetině famózní,“ hodnotil trenér Litoměřic David Bruk. „V té druhé jsme se zlepšili, ale celé utkání jsme ztratili tím, že domácí byli klidnější a udrželi emoce pod kontrolou. Myslím si, že v tom, jak probíhal zápas a domácí hráči byli klidnější a koncentrovanější, si výhru zasloužili,“ uznal.

Za rozdílový moment označil přesilovou hru Stadionu ve třetí části, s níž ale jeho celek nenaložil vůbec dobře. „Ve třetí třetině jsme dostali šanci se zápasem něco udělat, hráli jsme přesilovou hru. Odehráli jsme ji ale velice špatně a domácí dali vzápětí ze skryté střely vítězný gól,“ pokrčil rameny. Početní výhody přitom patří k silným zbraním kališníků, i v Chomutově dali jediný gól právě při výhodě jednoho muže v poli.

Litoměřice spadly na šestou příčku, už dnes ale mají ideální šanci na reparát. V 17.30 vyzvou na svém ledě Kadaň, která je zatím s jediným bodem poslední.

Chomutov – Litoměřice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)Branky a nahrávky: 13. Hlava (Suchý, R. Havel), 48. Štochl – 20. Korkiakoski (Strejček, Voženílek). Rozhodčí: Pavlovič, Kostourek – Tichý, Horažďovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 789. Střely na branku: 27:24.