Dvouhodinový program malí sportovci a sportovkyně načali registrací. Poté si vyzkoušeli míčové hry v tělocvičně, opičí dráhu a přeskakování či podlézání překážek. Vrcholem akce však byly první krůčky na bruslích a „ledové“ hry pod vedením mládežnických koučů. Dětem navíc s bruslením pomáhali Jan Výtisk, Patrik Marcel, Roman Přikryl a Jakub Černohorský. Kdo se akce zúčastnil, rozhodně nelitoval. Rodiče i děti zažili moc příjemné odpoledne.Bohatý program akce Pojď hrát hokej začal registrací, která probíhala od 16:00. Děti dostaly drobné dárky – klíčenky s logem Pojď hrát hokej, samolepky s logem Českého hokeje či plyšové hračky.

Zatímco rodiče se následně vypravili do klubovny, kde je čekala prezentace o ledním hokeji, děti vyrazily do tělocvičny. A už tam si užily spoustu zábavy. S trenéry si zahrály různé pohybové hry a vyzkoušely opičí dráhu, při které musely dělat kotrmelce, přeskakovat překážky nebo podlézat hrazdičky. Pak následovala hlavní část akce – malí hokejisté a hokejistky nazuli brusle a vyrazili na led.

Stadion Litoměřice - Sokolov, Chance liga 2021/2022. Hokejisté Stadion Litoměřice ilustrační
Litoměřice načaly i přes komplikace a převahu Poruby novou vítěznou sérii

I na hrací ploše pro ně byla připravena řada skvělých atrakcí. Některé děti se učily bruslit, jiné se v pohybu na ledě jen zdokonalovaly. Další si vzaly hokejky a zkoušely střílet na bránu nebo se vozily na laně. K jejich velké radosti jim navíc při prvních krůčcích na ledě pomáhala čtveřice hráčů A týmu – Jan Výtisk, Roman Přikryl, Patrik Marcel a Jakub Černohorský.

Tým okolo šéftrenéra mládeže Vladimíra Domina učil děti první krůčky, jak na ledě padat, jak dělat rybičky nebo se na bruslích správně pohybovat. Děti si mohly zadovádět právě i s hráči A týmu. Ti je vozili na hrazdičkách, radili jim, jak správně bruslit nebo s nimi zkoušeli přihrávky. Hokejová akce se opět skvěle vydařila a všichni účastníci si ji užili.

Litoměřicko - Neštěmice, zimní příprava 2022.
FOTO: Litoměřicko začalo dvěma výhrami, Roudnice a Štětí úvod nezvládly

„Jsme rádi za každého nového zájemce o lední hokej. Oceňujeme, když rodiče a děti projeví o hokej aktivní zájem a připojí se do našeho klubu. V rámci naší činnosti připravujeme pro členy co nejbohatší a nejkvalitnější tréninkový program. Početně patříme k nejsilnějším klubům v regionu, ale chceme svou práci s dětmi stále více zlepšovat a zkvalitňovat, abychom dětem nabídli dostatečný prostor pro jejich rozvoj,“ zhodnotil akci ředitel klubu Jan Fišera.