„První týden je na zahřátí, čekají nás testy, hráči měli dlouhou pauzu, takže na ostro začneme až příští týden," prozradil trenér Miloš Říha, který povede tým znovu s Danielem Tvrzníkem. První trénink Stadionu byl zahřívací. Hokejisté si zaběhali, chvíli zahráli fotbal a nakonec si zacvičili s vlastní váhou těla a medicinbalem.

Hráči se sešli první den v týdnu před devátou ranní v útrobách Kalich Arény, kde přivítali staronové i nové tváře a poté se vydali na fotbalový stadion. Čekalo je krátké vyklusání, protažení a poté se začalo trénovat. Kališníci běhali patnáct dvacet minut sprinty přes šířku hřiště. Následoval fotbal, který doplnily kliky mezi střídáními. Na závěr si duo Říha – Tvrzník připravilo cvičení s vlastní vahou a medicinbalem. Někteří hráči se na letní přípravu těšili, jiní ji berou jako nutné zlo.

Trenéři měli k dispozici téměř kompletní kádr, chyběli pouze čtyři hráči. Jaroslav Kalla se omluvil kvůli nemoci, Aleš Pavlas má zranění z minulé sezóny, Matúš Paločko se zapojil do přípravy až včera a Lukáš Nedvídek se připojí příští týden. Velkou posilou, od které si trenéři hodně slibují, je právě slovenský útočník Matúš Paločko. Loňskou sezónu nastupoval za Poprad, kde si připsal 21 bodů ve 35 zápasech. V sezóně 2014 – 2015 se stal nelepším střelcem slovenské extraligy a odehrál i dvě utkání za reprezentaci.

Aktuální složení Stadionu: Michajlov – Bažant, Chmel, Jebavý, Málek, Pavlas, Piegl, Smetana, Šulc – Beránek, Kalla, Krátoška, Miškář, Nedvídek, Paločko, Pilař, Racek, Ransdorf, Sýkora, Šťastný, Švagrovský, Valášek, Veselý, Zajan.

Litoměřice také přivedly tři obránce. Prvním je silový bek Ondřej Smetana, který loni působil v Ústí. „Velmi dobrý obránce. Chtěli jsme hráče takového typu, s dobrými fyzickými parametry," poznamenal Miloš Říha na adresu vysokého zadáka.
Dalším je Jiří Jebavý, který zde v uplynulé sezóně nastoupil k pěti utkáním a byl vekou posilou. Kromě krátké štace v Litoměřicích strávil většinu sezóny v druholigovém Vrchlabí. Poslední akvizicí do zadních řad je Matěj Bažant, který se v minulé sezóně rovněž ukázal v dresu Stadionu, ale většinu utkání odehrál v Šumperku.

Dále klub prodloužil spolupráci s Martinem Michajlovem, Jaromírem Chmelem, Dominikem Málkem, Alešem Pavlasem, Jakubem Šulcem, Václavem Rackem, Davidem Švagrovským a Milanem Valáškem. Posledním „přírůstkem" do šatny jsou hráči na zkoušku.

O místo v sestavě se popere mládí z loňské juniorky – Lukáš Ransdorf, Ondřej Sýkora a Pavel Zajan.

Naopak z jiných týmů přišli na tzv. „try out" Tomáš Šťastný a Jan Veselý. Šťastný patřil k nejlepším hráčům v druholigovém Vrchlabí a trenéři se mu rozhodli dát šanci. „Jan Veselý je velmi talentovaný hráč, v ročníku 1994 patřil možná k nejlepším v republice. Loni hrál v Kolíně druhou ligu, kde byl nejlepším hráčem. Zkusíme ho a uvidíme jak se to vyvine," poznamenal Říha.