Litoměřičtí hokejisté zdolali v 10. kole Chance ligy Třebíč. Kromě tří bodů slaví také čisté konto a posun na čtvrtou příčku.

„Myslím, že jsme odehráli výborný zápas. Mohlo být rozhodnuto už po druhé třetině, ale neproměnili jsme tam mnoho šancí,“ hodnotil zápas trenér kališníků Daniel Tvrzník. „Cítili jsme, že zápas máme pod kontrolou a třetí gól byl asi zlomový. Jsme rádi, že jsme odčinili Přerov jsme i rádi za nulu pro Škorpíka,“ dodal. Stadion se trefil v každé třetině, hned dvakrát se dokázal prosadit Vitouch.

Už v pondělí zajíždějí Litoměřičtí k derby do Chomutova, jenž je jen o dva body zpět, ve středu hostí v dalším derby Kadaň.

Hokej, Chance liga, 10. kolo:
Stadion Litoměřice – Třebíč 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. M. Beran (Jánský, Marcel), 29. Vitouch (Jánský, M. Beran), 43. Korkiakoski (Voženílek), 45. Vitouch (M. Beran).
Rozhodčí: Zubzanda, Šindel – Flegl, Janíček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 912. Střely na branku: 37:21.
Litoměřice: Škorpík – Mlčák, Klejna, Dajčar, Strejček, Marcel (A), Kukla – Voženílek (C), Korkiakoski, M. Kadlec – Jícha, Střondala, Jánský – M. Beran, Přikryl, Šik – Štohanzl, Vitouch, Kangas – D. Sklenář.