Litoměřičtí nevstoupili do zápasu dobře. Ve 14. minutě otevřel skóre hostující Novák, Berani celkem třemi trefami v rozmezí pěti minut vyhnali z branky včerejšího fantoma Oldřicha Cichoně. Pětkrát ale lovil puk ze sítě i jeho náhradník Oliver Šatný, Stadion povolil Zlínu bezmála 50 střeleckých pokusů!

Vyprodané Kalich Areně tak druhé semifinálové klání pořádně zhořklo, jediné branky se 1 740 diváků dočkalo až za stavu 0:6 z kraje třetího dějství. Další dvě trefy Moravanů ale znovu zabrnkaly na nervy domácích, kteří závěr utkání neunesli a doprovodili ho zbytečnými fauly. Celkem nakonec posbírali 11 vyloučení.

Fotbalisté Litoměřicka ilustrační
Litoměřicko muselo znovu do rozstřelu. Měli jsme rozhodnout dřív, řekl Knapík

"Je to 1:1 a je jedno, jestli prohrajeme 0:1 nebo 1:8. Začali jsme lépe než včera, ale dostali jsme góly. To je prostě sport. Pro nás to bylo kruté, máme dva dny na to se z toho poučit a uvidíme co se stane ve Zlíně," pravil po utkání stručně asistent domácího trenéra František Ptáček.

Na šestý pokus se tak Valaši dočkali první letošní výhry s Litoměřicemi, díky čemuž si domů vezou stav 1:1 na zápasy. Série bude pokračovat na ledě Beranů během obou víkendových dnů. V obou případech se začíná v 17.30.

Hokej, Chance liga, semifinále, 2. zápas:
Stadion Litoměřice - Berani Zlín 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 43. Poppel (Kuťák, Krutil) – 14. Novák (Suhrada), 15. Riedl (Holík), 18. Paukku (Zbořil, Salmio), 24. Paukku, 25. Z. Sedlák (Kindl, Novák), 32. Z. Sedlák (Süss, Werbik), 44. Novák (Süss, Kindl), 50. Salmio (Z. Sedlák, Novák).
Rozhodčí: Zavřel, Micka – Kokrment, Augusta. Vyloučení: 11:5. Využití: 1:2. Střely na branku: 33:47. Diváci: 1 740 (vyprodáno). Stav série: 1:1.
HC Stadion Litoměřice: Cichoň (od 18. Šatný) – Jebavý, Tůma, Tomek, Krutil, Husák, Černohorský, Benda – Poppel, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, M. Vitouch, Cikhart.
Berani Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – M. Lang, Werbik, Süss – Novák, Kindl, Z. Sedlák – P. Sedláček, Gago, Köhler.