Prestižního klání se zúčastní sedm českých a devět zahraničních týmů ze Švédska, Slovenska (po dvou zástupcích), USA, Ruska, Kanady, Finska a Norska. Většina z nich je výběrových a hraje pod hlavičkou sponzora.

„Představí se tady špičkové týmy ročníku 2000, což jsou posledním rokem starší žáci. Šestnáct celků je rozděleno po čtyřech do skupin, kde se hraje na 3x15 minut. V dalších zápasech je to trochu odlišné," vysvětluje ředitel ZS Zbyněk Pour..

Druhá část turnaje se hraje na Mělníku. „Z kapacitních důvodů to opravdu nelze v jedné hale zvládnout, neodehráli bychom to rychle.

Je tady v podstatě zastoupen celý hokejový svět, takže kvalita je stoprocentně zajištěna," tvrdí přesvědčivě Zbyněk Pour.

„U nás v Roudnici začínáme v pátek už v 8 hodin ráno a odehraje se u nás osm utkání, ve kterých se představí všechny zúčastněné týmy. To už se v těch následujících dnech nezopakuje, pohromadě už na jednom ledě nebudou. V sobotu startujeme také ve stejný čas a hrát se bude až do devíti hodin. V neděli pak končí turnaj u nás asi dvě hodiny po poledni.

Já osobně jsem kromě českých týmů hodně zvědavý na mladé Kanaďany, ti hrají už zítra brzy ráno," láká sportovní fandy Pour.

Hokejoví příznivci z regionu tak budou mít možnost vidět řadu vynikajících hráčů ročníku narození 2000 a možná i budoucích hvězd světového hokeje.