Prvním rokem jste spolupracovali s Mountfield HK, ale bylo to z pohledu výsledků rozpačité.
Už jsem to vysvětloval, musíme si to rozdělit. S vedením Hradce to šlapalo perfektně, nešlapalo to pouze v tom, že někteří hráči, co k nám přišli, si stále mysleli, že je to jen nějaký dočasný záskok. Že se stane nějaký hokejový zázrak a oni automaticky naskočí do extraligového týmu. A bohužel musím říct, že na rozdíl od hráčů Sparty (se Spartou Stadion spolupracoval v předchozích sezónách – pozn. aut.), kteří věděli, že jsou u nás od toho, aby se zlepšovali a pomohli, někteří z těch hradeckých hokejistů to nepochopili za celou sezónu.

Nechápali to jinak starší a jinak mladší hráči? V tom ohledu, že třeba ti starší to brali přece jen profesionálněji?
To bych se zastal i těch mladších, já jsem to tak necítil. Byl jsem s nimi v kontaktu. Někdy v březnu, kdy jsme se dohadovali, zda budeme pokračovat ve spolupráci, jsme s předsedou představenstva Montfieldu HK Miroslavem Schönem a generálním manažerem Alešem Kmoníčkem probírali všechno detailně. A bylo konstatováno, že ani ti starší hráči nereprezentovali Hradec tak, aby na spolupráci byly obě strany pyšné. V určitých zápasech podali dobrý výkon, ale v některých jsem měl i já pocit, že sem přišli za trest a odklouzali to.

To se opakovat nebude?
Jsme dohodnuti, že budeme fungovat dál, ale nemůžu potvrdit až do konce května, kdy je VV v Hradci, že to bude na stejné bázi jako v loňském roce. Dali jsme si nějaké požadavky. Ale můžu slíbit fanouškům, že jsme od konce sezóny udělali spoustu kroků pro zlepšení a že kádr, který nastoupí za Litoměřice, bude kvalitnější než vloni. A hlavně fandové poznají, že každý hráč s kalichem na hrudi tady nechá srdce a bude chtít za Litoměřice hrát. Pokud ne, tak tady zkrátka nebude. Protože Litoměřice už na české mapě něco znamenají, je spousta hráčů i klubů, které nabízejí spolupráci. Stále děláme všechno pro to, abychom hokej na nejvyšší úrovni udrželi dalších pár let, ne jen rok.

Do přípravy jste tentokrát nezapojili tolik vlastních juniorů.
Letos je to tak, že jsme vytipovali hráče, kteří by si to měli zkusit. Startovací čára je pro všechny stejná, pro naše i ostatní borce. Pokud budou bojovat, proč by nemohli být jako Racek či Málek? Je to jen na nich, musí chtít hlavně oni.

Máte nového generálního manažera, proč?
Důvody jsou jednoduché. Z toho malinkého litoměřického klubu se stal větší, který už je hodně vidět. To přináší větší nároky. Časy, kdy nám na tu práci stačily dvě dopoledne v týdnu, jsou už dávno pryč. Sice to my z výkonného výboru děláme stále a zdarma, protože hokej máme rádi, ale zjistil jsem, že ten čas jde na úkor firmy, rodiny a to už prostě není možné. Takže jsme se shodli, že je třeba tuto pozici obsadit. A potěšilo mě, že jednoznačně prošel můj návrh, aby to byl Honza Fišera. Ten je sice mladší, ale v hokeji se pohybuje dlouho, zná řády, ví o naší ekonomice, je to člověk na správném místě. Bude mít všechna rozhodovací práva, podřízen bude v uvozovkách jen výboru. Tu funkci jsme zřídili hlavně pro to, abychom se víc přiblížili fanouškům, abychom klub mohli víc zviditelnit, abychom víc pracovali na sponzorech apod. Jinak sportovním manažerem zůstává Dan Tvrzník a šéftrenérem mládeže Martin Tvrzník.

Ale vy už jste přece jednou generálního manažera měli, byl to Petr Přikryl.
V těch začátcích byl Petr zároveň i hráč a navíc my se stále dostávali k tomu, že sponzory jsme museli oslovovat většinou sami, nejvíc tedy já s Mírou Tvrzníkem. Najednou se vytrácel ten smysl. Myslím, že v té době na to klub ještě nebyl připravený. V současné době jsme se dostali do fáze, že sponzoři už vědí, jaké máme představy a co naopak můžeme nabídnout. Chceme s nimi pracovat dlouhodobě.

Tým mužů povedou Miloš Říha a Daniel Tvrzník, jak to bude s mládeží?
Hlavní je, že máme kvalitně obsazené všechny trenérské posty. A trenéry dál vzděláváme, školíme. Obsadili jsme žákovskou ligu, opět jsme se dohodli s Roudnicí, se kterou nám spolupráce funguje výborně. Děláme kroky, abychom i tam mohli začlenit naše trenéry, odehrát nějaká utkání. Chceme samozřejmě hrát co nejlépe i v lize mladšího dorostu, staršího dorostu a juniorů.

Na prognózy je brzy, ale nějaké cíle pro áčko máte?
Vloni jsem prohlásil, což mi hodně lidí připomínalo, že jednoznačný cíl je play – off. Teď už jsem opatrnější, řeknu, že si ho přejeme. Musíme vidět, jakou kvalitu soutěž má. Čtyři týmy jsou v podstatě extraligové a na další čtyři místa je spousta silných mančaftů. Bude to boj o každý bod. WSM Liga nabízí velice kvalitní hokej. Já mohu jen slíbit, že letos bude náš tým táhnout za jeden provaz. Fanoušci musí vidět, že všichni ti kluci se perou za litoměřický dres.