Ačkoliv první branku vstřelili Severočeši, do poslední periody si nesl jednobrankový polštář celek z Vysočiny. V závěrečných dvaceti minutách se ovšem trefili Petr Ton, Jan Holý a Jaroslav Kracík, a hosté si tak odvezli plný počet bodů.

"Po vítězném utkání je hodnocení vždycky pozitivní, ale musím říct, že se nám tentokrát nedařilo vést utkání úplně podle našich představ a plánu, jaký jsme měli. Nedařily se nám moc ani přesilové hry, kterými jsme si moc nepomohli. Jsme ale strašně šťastní, že jsme na tak horké půdě, jako je v Třebíči zvítězili," neskrýval radost asistent kouče Přerosta Radim Skuhrovec.

Roman Jelínek, trenér lovosických házenkářů
Seriál i z kabiny. Jelínek: Poslední díl má být o medaili, snad ho nezkazíme

Úplně spokojený ale nebyl. "Vítězství je krásné, ale nejedeme domů úplně spokojeni, čeká nás ještě docela dost práce. Ve druhé třetině nám pomohl velmi dobrý výkon brankáře, ten nás držel ve hře i v poslední části. Třetí třetinu jsme se snažili změnit styl hry, hráči to nasáli a to nás dovedlo k úspěchu a k tomu, že na tabuli svítí naše vítězství."

V NEDĚLI RODINNÝ ZÁPAS

Stadion se tak přiblížil Horákům na dva body, navíc má zápas k dobru. O víkendu se po více než dvou týdnech představí opět na svém ledě, a to hned ve dvojzápase.

Lovci Lovosice - Prešov
Další vítězství! Lovci doma odčinili porážku z Plzně, zdolali slovenského mistra

Sobotní 17. hodina obstará úvodní buly v duelu s Frýdkem-Místkem, neděle bude patřit rodinnému zápasu, soupeřem bude Přerov. "Zápas se ponese v rodinném duchu. Přestávková soutěž bude určena rodičům a dětem a duel odstartuje netradičně už v 16:00. Vezměte své děti a přijďte si užít skvělé hokejové odpoledne," láká klub na událost. Pro dospělé platí vstupné 100 Kč, děti do 140 cm mají vstup zdarma.

Hokej, Chance liga, 25. kolo:
Horácká Slavia Třebíč - Stadion Litoměřice 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. Forman (Hunkes, Michalčuk), 30. Psota (Vodný, Bořuta) – 7. Kuťák (Slavíček, Procházka), 50. Ton (Koláček, Kracík), 51. Holý (Válek, P. Svoboda), 56. Kracík (Ton, Koláček).
Rozhodčí: Jechoutek, Cabák – Maňák, Veselý. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 811. Střely na branku: 36:33.
HC Stadion Litoměřice: To. Král (Sklíba) – Hampl, Jebavý (A), Veber, Výtisk (C), J. Šedivý, Holý (A), Š. Němec – Koláček, Jícha, Válek – Slavíček, Kuťák, Procházka – P. Svoboda, Kracík, Ton – Cikhart, M. Vitouch, Jiruš.