Kadaňští Trhači se snažili odčinit vysokou domácí porážku s Frýdkem-Místkem v zápase s Porubou, a to se jim také podařilo. Soupeře přehráli 3:2, když vítěznou trefu domácích obstaral Holý.

„Výborné tři body. Nebylo to vůbec lehké utkání. Celý zápas jsme podle mého názoru měli trochu víc ze hry. Kdybychom proměnili vícero šancí, tak by bylo klání rozhodnuté dříve. Porubě se podařilo vsítit branky po našich hrubých chybách a odraženém puku. Chtěl bych pochválit brankáře za vynikající výkon, jelikož většinu šancí hostujících hráčů pokryl,“ řekl kadaňský Roland Wágner.

Litoměřičtí Kališníci se tentokrát hokejově prali v Havířově, kde také vybojovali těsné vítězství. Tentokrát 2:1. Po zápase velebili Jana Kloze, který vstřelil rozdílovou branku.

„První dvě třetiny jsme jakoby byli ještě v autobuse. Domácí byli jasně lepší a nás držel jen skvělý výkon brankáře Toma Krále. Ve třetí třetině už to bylo z naší strany lepší, semkli jsme se a vítězství ubojovali. Výhra je pro nás hodně cenná, kvůli odjezdu mladých reprezentantů musíme hodně měnit sestavu a to není vůbec jednoduché,“ ohlédl se litoměřický kouč Daniel Tvrzník.

To ústecký Slovan má za sebou další zápas hrůzy. Doma hostil Třebíč, které nedokázal ani jednou gólově odpověď a dvakrát inkasoval. Padl 0:2. „Nedali jsme branku a bez té se nemůže vyhrávat v žádném sportu. Bohužel máme hrozně moc zraněných hráčů, a to hodně ovlivňuje mužstvo. Myslím si, že jsme se zlepšovali, někam se to posouvalo, ale zranili se nám hráči na Kladně i dnes, takže je to hrozně těžké,“ sdělil na klubovém webu ústecký asistent Martin Štěpánek. Jeho celek čeká o víkendu severočeské derby v nedalekých Litoměřicích.

Černého Petra teď drží SlovanPoslední kolo Chance ligy bylo také bitvou o Černého Petra, tedy o to, kdo spadne na samé dno tabulky. Po domácí výhře Kadaně nad Porubou, tam zahučeli hokejisté Ústí nad Labem, kteří doma nestačili na Třebíč. Ústí je teď poslední se ziskem 22 bodů. Kadaň má o tři body více a je příčku před Slovanem. Litoměřice se posunuly na sedmou figuru.