S ním má družina Davida Bruka a Daniela Tvrzníka zatím vyrovnanou bilanci, ani jednou ale letos nevyhrál domácí tým. „Věřím, že to konečně zlomíme a doma uspějeme,“ řekl druhý jmenovaný. „Je to hodně organizovaný tým bez větších hvězd, který se opírá o vynikající výkony brankáře Stezky,“ popsal soupeře, který zavítá do Kalich arény ve středu v 17.30.

Litoměřičtí mladíci si opět místo odpočinku střihli reprezentační zápasy, Stadion tak trénoval jen s torzem kádru. „Osmnáctka hrála v Čechách, devatenáctka v Německu, zbytek trénoval, jak se dalo,“ přiblížil Tvrzník. „Myslím ale, že ty tréninky byly dobré a kluci si docela odpočinuli.“

Před přímým soubojem o šestou příčku musí vedení Stadionu řešit ještě jednu nepříjemnost, kvůli vleklému zranění nakonec ukončil kariéru 38letý bek Aleš Pavlas (informovali jsme v pondělním vydání Litoměřického deníku).

„Samozřejmě jsme s ním počítali jako s pilířem obrany, ale byl zraněný velkou část sezóny, navíc stále není fit Kukla a Mlčáka si stáhlo Brno, takže jsme na to reagovali už na konci ledna, kdy jsme přivedli Karla Klikorku,“ přiblížil rošádu v kádru Tvrzník.

„Je to sice mladý obránce, ale je velice talentovaný a věříme, že nám hodně pomůže,“ popsal osmnáctiletého beka a kmenového hráče Mladé Boleslavi, který letos hostoval i v ústeckém Slovanu a účastnil se i letošního mistrovství světa juniorů na domácí půdě.