Kališníci vyslali na hostující branku 44 střeleckých pokusů, je proto téměř až k nevíře, že vstřelili jediný gól. "Měli jsme přesilovky a vytvářeli si velké šance, které jsme ale nebyli schopní využít. Soupeř dal dva góly, my jen jeden, a proto vyhrál," pravil po utkání lakonicky asistent domácího kouče Radim Skuhrovec. "Myslím si, že jsme podali velmi dobrý výkon. Na rozdíl od předchozích utkání nechybělo nasazení, bojovnost, ale bohužel na jeden gól se nedá vyhrát," krčil rameny.

Pražanům pomohl k výhře i trenér Daniel Tvrzník, jenž byl ještě před pár měsíci neodmyslitelnou stálicí litoměřického klubu. „Byl to vyrovnaný zápas, oba gólmani předvedli skvělý výkon. Ubránili jsme poměrně dlouhou přesilovku pět na tři ve třetí třetině, což byl asi klíčový moment. O chvíli později jsme dali rozhodující gól," hodnotil už druhý vítězný návrat do Kalich Arény bývalý lodivod Stadionu.

"Ubránili jsme oslabení, byli jsme dobře připravení, stejně jako Litoměřice na naše přesilovky. Díky tvrdé práci celého mužstva bereme tři body," dodal s lehkým odkazem na fakt, že některé klíčové herní situace možná stále nesou známky jeho rukopisu.

Litoměřičtí se propadli až na 5. příčku, na záda jim navíc nepříjemně dýchá Přerov, jenž je v závěsu jen o skóre. Těžká šance na reparát přijde už ve středu na ledě třetí Poruby, další pak v sobotu v domácím prostředí proti trápícímu se Šumperku.

Hokej, Chance liga, 43. kolo:
Stadion Litoměřice - Slavia Praha 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Válek (Černohorský, J. Koláček) – 36. Žejdl (L. Stehlík), 53. Kulda (L. Stehlík, Žejdl).
Rozhodčí: Svoboda, Kosnar – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 220. Střely na branku: 44:31.
HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Němec, Šedivý, Holý, Černohorský – Procházka, Kuťák, Svoboda – Válek, Jícha, Koláček – Ton, Vitouch, Slavíček – Jiruš, Pártl, Cikhart.