Z přímého souboje o šestou příčku se stala jasná záležitost pro hostující Havířov. Ten potvrdil, že v souboji těchto dvou mužstev letos vyhrávají hosté a odvezl si výhru 5:1.

Litoměřice přitom začaly lépe, v 11. minutě je poslal do vedení Beran. Jenže hostům se náramně povedla prostřední pasáž, během pěti minut dali tři branky, v závěru druhé třetiny a pět minut před koncem si pak pojistili výhru, díky níž odskočili na šesté příčce už na čtyři body.

„Odehráli jsme velice špatné utkání a na puku jsme byli nedůrazní, nemáme žádné zablokované střely, špatný forčeking i tlak do brány,“ láteřil po utkání jeden z trenérů kališníků David Bruk. „Náš výkon byl velmi špatný a takto nemůžeme dál pokračovat.“

Stadion zůstává po osmé porážce v řadě sedmý, v sobotu vyzve opět doma stejně se trápící Chomutov. Start je v 17 hodin.

Hokej, Chance liga, 49. kolo:
Litoměřice – Havířov 1:5 (1:0, 0:4, 0:1).
Branky a nahrávky: 11. Beran M. (Korkiakoski, Klejna) – 26. Němec (Rašner, Procházka), 29. Maruna (Rašner, Nepokoj), 30. Bednář (Seman), 40. Procházka (Chroboček, Rašner), 54. Nepokoj (Baláž, Vrána).
Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 816. Střely na branku: 32:34.
itoměřice: T.Král – Marcel, Klejna, Jebavý, Klikorka, Gaspar, Strejček, Baláž – D. Voženílek, Korkiakoski, M. Kadlec – M. Beran, Helt, Jícha – Jindra, Štohanzl, Kangas – Kropáček, M. Havelka, D. Sklenář.