Radost ale v sobotu opoře kladenských Rytířů, která ještě v minulé sezóně pálila na druhé straně, chyběla: „Když dáš tři góly a tvůj tým prohraje, tak to nic neznamená."

Několik zápasů střelecky mlčel, ve středu v Havířově se ale v pravý čas zase rozstřílel a dvěma góly pomohl svému Kladnu k obratu. Také v sobotu nejlepší střelec WSM ligy zářil, dal tři góly Litoměřicím, ale jeho tým tentokrát nadělal vzadu tolik chyb, že si body nezasloužil a prohrál 4:7. „Mrzí to strašně, protože zápas jsme měli jednoznačně vyhrát," litoval kladenský kanonýr. Třikrát však skóroval i litoměřický Doležal.

Rozhodla první třetina, v níž jste dostali čtyři góly?
Začali jsme špatně. Nejdřív dostaneme dva góly, snížíme, pak je to zase o dva. Znovu dotahujeme a pak je to zase dokonce o čtyři. Znovu to dotáhneme na 4:6 a když to můžeme ještě zlomit, tak se necháme vylučovat. V takovém zápase to stojí spoustu sil, které už není kde brát.

Byli jste také dost podráždění, za vše mluví tři desetiminutové tresty?
Z tohoto zápasu se musíme hodně rychle probrat a zamyslet se nad tím, že tahle vyloučení nás posílají hodně do kolen. Do dalších zápasů musíme hlavy trochu srovnat a jít si zase za naší hrou.

Jak se hraje v utkání, kdy se za třetinu dostane soupeř třikrát do své útočné třetiny a dá z toho čtyři góly?
Jsme tu jeden tým, nebudeme tu ukazovat na jednotlivce. Někomu to sedne lépe, někomu méně, ale v těchto situacích musíme vždy jeden za druhého zaskočit.

Kladno má s Litoměřicemi problém už druhou sezónu, sám jste to zažil z obou stran. Kde je problém?
Tak to nevím. Ale každý se na nás chce ukázat. Pro každý tým jsme velká konkurence, aby se na nás ukázali a vytáhli se. Je to ale v nás a v našich hlavách, jak se s tím popereme. Dnes jsme dělali školácké chyby.

Kladno je v posledním období snad kromě utkání v Mostě nuceno každý zápas otáčet. To také asi nepřidá…
Tak to je další věc, co stojí také strašně sil. Jednou tam taky na začátku musíme nasypat tři góly my, abychom hráli trochu uvolněněji, protože pak je to všechno v křeči a stojí to ještě víc sil. Takhle začínat je trestuhodné.

Poslední dvě utkání jsi dal pět branek, je střelec Bílek zpět?
Popravdě mě dnes ty góly vůbec netěší. Když dáš tři góly a tým prohraje, tak to nic neznamená. Raději bych bral tři body, protože soupeř byl rozhodně na poražení.