Rozuzlení však přišlo až ke konci třetí třetiny. Japonky během dvou minut smazaly vedení Češek a vyhrály 2:1.

Hned od úvodních sekund se Japonky vrhly do útoku. Rozehrávku domácích vystihla Sakagamio a mohla se dostat do první šance, Kolowratová s Láskovou ale včas zažehnaly nebezpečí a odstavily japonskou hráčku od puku. Češky zahrozily hned z protiútoku. Studentová v pravém rohu přenechala puk Holešové, ta mezi bruslemi japonské hráčky našla mezi kruhy volnou Alenu Polenskou. Její rychlá střela ale zamířila nad hostující branku.

Oproti prvnímu utkání v brance Japonska nastoupila Nakaoko a předváděla stejně dobré výkony jako její kolegyně Fujimoto.

Český výběr se prosadil z přesilové hry ve 28. minutě. Tvrdou ranou z pravého kruhu do horního růžku otevřela skóre utkání Mrázová. Japonky mohly ihned srovnat, Sakagamio pálila z levého kruhu, ale její střela šla těsně vedle. Česká brankářka se poté vyznamenala proti Takeuchio a český výběr dále držel hubený náskok.

Těsně před koncem druhé třetiny Studentová našla na středu hřiště rozjetou Mrázovou, ta dostala puk na útočnou modrou, oklamala japonskou protivnici a švihem vypálila. Japonská brankářka však vytěsnila její střelu lapačkou nad branku.

Vývoj utkání se zlomil až ke konci. Po přihrávce Yoneyama se z prostoru před brankou prosadila střelou k pravé tyči Sakagamio. Vyrovnaný stav vydržel necelé dvě minuty. Yoneyama ujela Láskové po pravém křídle a forhendovou kličkou poslala svůj tým do vedení.

Japonský výběr tím otočil utkání ve svůj prospěch a připsal si druhou výhru, když v prvním duelu vyhrál 6:4.

Česko - Japonsko 1:2