Domácí si uvědomovali, že další ztráta by byla hodně nepříjemná. Zahájili proto aktivně. Už ve čtvrté minutě trefil tyč Kloz. V osmé minutě v oslabení ztroskotal na Hrubcovi Kafan. Hosté poprvé udeřili na začátku deváté minuty, kdy využili přesilovku díky tvrdé střele Rangla. Srovnání mohla přinést 17. minuta.

Po pokusu Slížka však v dorážce našel puk z Gengelovy hokejky jen náruč Hrubce. Vzápětí třebíčský gólman odepřel radost i Haškovi.

Domácí se ale dočkali ve druhé třetině. Nejprve se sice neprosadil ani nadvakrát Belay, ale ve 24. minutě už i trochu se štěstím po nahození Kříž Šinágl. V polovině duelu si pohrál s hostující defenzivou Hlusička a Kalich Aréna vybuchla radostí podruhé. Třebíčští asi ještě rozebírali chyby, když přidali další hrubku. Kloz se bez problémů dostal až před branku a překonal Hrubce potřetí. Hosté reagovali oddechovým časem, ale ten jim příliš nepomohl.

V 31. minutě totiž našel Slížek Holomka a ten přidal už čtvrtou trefu Stadionu. Dvě minuty před koncem prostřední části Třebíč vykřesala naději dorážkou Dolníčka. V úvodu poslední třetiny sice nejprve zahrozil Kloz, ale ve větší šanci se ocitl na druhé straně Kaut. Salfický však předvedl parádní zákrok.

Potvrdit vedení mohl v přesilovce litoměřický Brejčák, Hrubec odolal. Když už byl po dorážce Šinágla téměř překonaný, zastoupili ho spoluhráči. Hosté v závěru rezignovali a Stadion si v pohodě pohlídal tři cenné body.

„Hosté asi věděli, že je zápas v naší moci, a tak ani nezkusili odvolat brankáře. Oba noví hráči dnes odehráli skvělé utkání. Honza Kloz protrhl svou střeleckou smůlu. Tohle byl pro nás moc důležitý zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ řekl pro klubové stránky spokojený trenér domácích hokejistů Daniel Tvrzník.

14. Třebíč 0 1 1 5 16:26 3

Výsledky 7. kola: Beroun – Havlíčkův Brod 2:1 (SN), Benátky n. Jiz. – Jihlava 2:1, Most – Šumperk 5:2, Hradec Králové – Ústí nad Labem 2:7, Olomouc – Chomutov 3:1, Kadaň – Písek 4:2, Litoměřice – Třebíč 4:2.