„Litoměřice jsou pro nás prostě zakleté. Přijeli jsme si pro body, ale takové štěstí jako Litoměřičtí u nás, kdy se vždy trefili v samotném závěru utkání, jsme tu prostě neměli. Tým jsme před utkáním trochu posílili, ale nevím, zda to bylo správné rozhodnutí. Novým hráčům chvíli trvá, než se do mužstva zapracují, Před začátkem letošní sezony jsme si mysleli, že budeme jinde. Nezbývá nám nic jiného, než nyní doma zabojovat, abychom se dostali do play off a nemuseli nakonec bojovat o záchranu,“ tvrdí asistent trenéra Kadaně Jiří Rech.

Na první gól se v Kalich Areně dlouho nečekalo. V 6. minutě ujel Novák, byl před Sáblíkem, který Kadaň posílil z Karlových Varů, faulován a trestné střílení s přehledem proměnil. Další šance v prvním dějství však už domácí hráči nevyužili. Ve druhé třetině přišel zákeřný faul kadaňského Schmidta na Šinágla, po kterém pro útočníka Litoměřic utkání skončilo a kadaňský hráč inkasoval pětiminutový trest za úder loktem do oblasti hlavy a Hašek v přesilovce zvýšil na 2:0. Hostům však stačilo 26 sekund na vyrovnání, když nejprve Salfického překonal v přesilovce Charousek a vzápětí mířil přesně Sikora.

O výhře domácích se rozhodlo v úvodu třetí třetiny. Na trestnou lavici putoval Mazanec a sekundu před jeho návratem se trefil kapitán Slížek, když předtím zlikvidoval Sáblík pokusy Gengela a Haška. Vedení už pak Stadion udržel a kapitán Slížek bude muset za trefu platit. Šlo totiž gól číslo 100, který Stadion v soutěži vstřelil. „Tak to bude mít drahý, pokladníky totiž u nás děla, obávaná dvojice Volke s Haškem,“ smál se kouč Litoměřic Jindřich Setikovský a pokračoval:

„S Kadaní jsme letos hráli už poněkolikáté, ale tenhle zápas byl z naší strany nejvydařenější. Čekali jsme, že Kadaň má dobré začátky a vletí na nás. Nakonec to dopadlo jinak a první třetinu jsme byli lepší my. Ve druhém dějství se soupeř zvedl, my jsme ztráceli zbytečně kotouče, a to se projevilo tím, že Kadaň během chvíle vyrovnala. Nakonec rozhodl jediný gól, který jsme naštěstí dali my. Výborně zachytal Salfický, oporou však byl i soupeřův brankář Sáblík. Pokud jde o play off, tak stále hrajeme o záchranu, soutěž je neuvěřitelně vyrovnaná. Diváci by si tady play off zasloužili, ale může přijít série porážek, zranění, a tak se pořád díváme pod sebe. Pokud se dostaneme do play off, bylo by to fantastické už kvůli fanouškům, ale ještě zbývá šest kol a je čas o tom mluvit.“

Sobotní program: Třebíč – Litoměřice, Benátky – Chrudim, Kadaň – Vrchlabí, Tábor – Písek.