I. liga

Skončila úvodní polovina nadstavbové části a ve skupině o 9. – 16. místo se tvrdě bojuje o účast v play off i o záchranu. Litoměřickému Stadionu se v letošním roce daří, boduje venku i na domácím ledě, kde zatím v roce 2011 porazil Tábor 6:2 a Vrchlabí 5:3. Na první utkání přišlo patnáct stovek diváků, na Vrchlabí už bylo vyprodáno a plno by mělo být v Kalich Areně i dnes, kdy Stadion hostí od 18 hodin Kadaň.

Ve skupině má vedoucí Vrchlabí 54 bodů, Kadaň a Třebíč 53, Benátky a Litoměřice 50, Tábor 46, Chrudim 42 a Písek 34. První čtyři celky si zahrají předkolo play off, na poslední dva čeká baráž o záchranu. Kromě utkání v Litoměřicích se dnes hrají i další zápasy. Písek hostí Vrchlabí, Chrudim Třebíč a Tábor Benátky.

Pokud jde o zápasy s Kadaní, je to pro Stadion opravdu „příjemný“ soupeř. V přípravných duelech litoměřický celek v Kadani zvítězil a doma skončil zápas remízou. V prvoligových utkáních se oba soupeři utkali třikrát. V základní části vyhrál Stadion doma 2:0, když obě branky vstřelil Kloz. V Kadani vedli domácí po půlhodině 2:0, pak však přišel obávaný finiš Litoměřic, v 58. minutě snížil Slížek, o minutu později srovnal stav Šinágl a v prodloužení rozhodl Hašek o tom, že se plusový bod bude stěhovat do Litoměřic. A v prvním duelu nadstavby vedla doma Kadaň po dvou třetinách 3:1, když za hosty se prosadil Brož, ale ve 47. minutě snížil Stříteský a při hře bez brankáře srovnal v poslední minutě Kříž. V nájezdech pak rozhodla trefa litoměřického Horčičky.

„Sice se nám s Kadaní zatím daří, ale všechny zápasy byly vyrovnané a dvakrát se rozhodlo v prodloužení nebo po nájezdech. V Kadani padaly pokuty po výkonu, který tým předvedl na chrudimském ledě, a tak se budou chtít hráči rehabilitovat na našem ledě. Hrát nebude Horčička a uvidíme, koho nám po duelu s Kometou uvolní Litvínov,“ říká kouč Stadionu Daniel Tvrzník.

II. liga

Dnes se v duelu 29. kola představí na domácím ledě také hokejisté HC Roudnice, kterým patří pátá příčka ve skupině západ. Od 18 hodin hostí druhý HC Most. S tím mají zatím zápornou bilanci, dvakrát podlehli (3:4, 2:5) a jednou dokázali u soupeře vysoko zvítězit (9:4).