Ten je beznadějně poslední a směřuje do baráže. Litoměřičtí zvítězili, když třikrát skórovali v početní výhodě.

Na první branku si diváci počkali do začátku sedmé minuty, kdy hostující Gengel potrestal vyloučení Vráblíka. Domácí zahrozili v 11. minutě Polodnou, který trefil tyč.

Vyrovnání se dočkali o minutu později po trefě Suji. A chtěli ještě víc, proti byl ale beton Salfického, který zastavil střelu Ferebauera. Litoměřičtí měli v první části ještě dvě početní výhody, ale Hrubce nepřekonali.

To se jim podařilo proti oslabenému Písku až ve 28. minutě důrazným Šináglem. Salfický pak vytáhl parádní zákrok proti Ferebauerovi, takže hosté, kteří byli i ve druhé části nebezpečnější, šli do poslední dvacetiminutovky s jednobrankovým náskokem.

Ten ještě navýšili pět minut před koncem, když potřetí využili přesilovku. Pěknou kombinaci zakončoval Vobořil. Vykřesat naději mohl ještě Fadrný, Gula však předvedl perfektní obranný zákrok. Na druhé straně unikl v oslabení Šinágl, ale sólo nezakončil.

V sobotu se Stadion představí v domácím prostředí, kde od 17 hodin hostí Vrchlabí.

IHC Komterm Písek – HC Stadion Litoměřice 1:3

Branky a asistence: 12. Suja (Vomela) – 7. Gengel (Vobořil, Mrňa), 28. Šinágl (Tvrzník), 56. Vobořil. Vyloučení: 7:4, navíc Výborný (Písek) 10 OT. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1. Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Zavřel.

Litoměřice: Salfický – Kříž, Evan, Stříteský, Martinka, Gula, Vobořil, Kolbaba – Sklenička, Sinágl, Tvrzník – Hašek, Slížek, Horčička – Heinisch, Mrňa, Gengel – Novák, Hlusička, Zíma.