V dresu Stadionu se premiérově představil Pavel Mrňa z Roudnice, který patří k nejlepším střelcům druholigové soutěže. „Je u nás na střídavý start. Góly dává, tak věříme, že se prosadí i o soutěž výš,“ prozradil důvod angažování mladého útočníka jeden z trenérů domácích Daniel Tvrzník.

Poprvé prověřil třebíčského gólmana Francouze už ve druhé minutě Přeučil, ale rozhodčí neviděli puk za brankovou čarou ani po dorážce Mrni. Na druhé straně odpověděl střelou do Volkeho Laš. Svižný úvod přinesl i dobrou příležitost litoměřických Skleničky a Gengela, kteří však po pokusu Evana mířili nad, resp. do brankáře.

Třebičtí se postupně rozehrávali, po brejku dvojice Dočekal – Vondráček musel hasit nebezpečí na poslední chvíli Volke. Ve 13. minutě zkoušel domácího gólmana z otočky překvapit Kadela, poté pálil zblízka i Laš. Hosté si vynutili přesilovku, vyloučení Kříže však nepotrestali. V závěru první dvacetiminutovky pak domácí Hašek v početní výhodě neměl dostatek času přesněji zamířit a trefil jen Francouze.

Hosté se dostali do vedení ve 25. minutě, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách. První branku utkání si připsal Přibyl. Stadion srovnal krok v přesilovce. Kříž sice napálil ve 29. minutě puk do tyče, ale na dorážku byl připravený Gengel – 1:1.

Litoměřičtí dostali chuť a jejich výkon se zvedl. Byli nebezpečnější, druhý gól měl na hokejce po přihrávce Gengela Šinágl, minul však branku. Přesto nemuseli Litoměřičtí smutnit, vyloučení Hrbáčka totiž potrestal na konci prostředního dějství Šinágl.

V úvodu poslední třetiny byli domácí aktivnější, pojistku v podbě třetí trefy však nemohli přidat. Třebíčtí postupně otvírali hru s cílem alespoň srovnat. To se jim podařilo ve 48. minutě, kdy při hře čtyři na tři skóroval po kombinaci Dolníček.

Ani jedno z mužstev nechtělo spoléhat na prodloužení a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Úspěšný však žádný ze střelců nebyl, následovalo tak prodloužení. Ani v něm se však více než tisícovka diváků rozhodnutí nedočkala. A v nájezdech byli šťastnější domácí. Další mistrovský duel sehrají Litoměřičtí až 5. ledna v Benátkách.

Stadion Litoměřice – Horácká Slavia Třebíč 3:2sn

Branky a asistence: 29. Gengel (O. Kříž, Šinágl), 39. Šinágl (Sklenička), 65. Kříž – 25. Přibyl (Dudáš).48. Dolníček (Ostrčil, Dudáš).

Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 – 1:0. Rozhodčí: Jebavý – Svoboda, Zavřel. Diváci: 1192.

Litoměřice: Volke – Evan, Kříž, Stříteský, Martinka, Vobořil, Kolbaba, Hillmich, Brož – Sklenička, Šinágl, Gengel – Hašek, Slížek, Novák – Rod, Přeučil, Mrňa – Heinisch, Hlusička, Doležal.