Písek je silnější
V posledním domácím střetnutí základní části první hokejové ligy se střetnou poslední dva celky tabulky, když v Kalich Areně hostí litoměřický Stadion hokejisty z Písku a utkají se tak oba nováčci soutěže. Střetnutí se hraje dnes od 17 hodin a doba, kdy se Písek díval na záda soupeřů s patřičným odstupem, je pryč. Na Stadion ztrácí Písek tři a na Chrudim čtyři body. Oba soupeři mají jistotu, že se po dnešním duelu utkají ještě dvakrát v nadstavbové části ve skupině o 9. – 16. místo.

Písek kádr hodně obměnil. Když zvítězil litoměřický Stadion na jeho ledě, byla sestava soupeře jiná než ta, která se představila ve středu ve vítězném duelu s Chrudimí (6:1). Jihočeši pod trenérem Suchánkem nastoupili ve složení: Jágr – Procházka, Kalečík, Heš, Vráblík, Výborný, Vojta, P. Novák – Nedvěd, Plášek, Ferebauer – Suja, Dragoun, Stejskal – V. Novák, Slavík, Kudrna – Pšurný, Kopecký, Polodna.

A proti Chrudimi už nový kouč Alois Chlustin vedl tým: Hrubec – Procházka, Kalečík, Tůma, Vráblík, Výborný, Všetečka, Vomela – Červený, Langhammer, Ježek – Fadrný, Luňák, Dragoun – Pšurný, Zdráhal, Stejskal – Polodna, Suja, Slavík.

„Písek těží ze spolupráce s Českými Budějovicemi. Sehnali Zdráhala, který hrával léta v Havířově a Třinci, a je to hráč, který snad neprohraje jediné vhazování. Dragoun se dlouho trápil, ale nyní se střelecky chytil. Soupeř nás čeká těžký, ale tři body jsou povinnost,“ říká kouč Stadionu Jindřich Setikovský.

Ke změně došlo i v kádru Litoměřic, když Pavel Kříž odešel do 30. ledna 2011 do Vrchlabí a z tohoto oddílu přišel David Zíma. Navíc se podařilo Stadionu získat ústeckého Zbyňka Skleničku, urostlého 196 cm vysokého bijce, který odehrál 189 extraligových utkání, startoval za Litvínov, Jihlavu, Chomutov a naposledy oblékal právě dres Lvů.

Na jihu Čech vedl Písek brankou Pláška 1:0, v čase 58:08 vyrovnal Stříteský, a když nerozhodlo prodloužení, přišly na řadu nájezdy, ve kterých rozhodl Horčička. Výsledky Písku u soupeřů: Havl. Brod 2:1 pp, Hradec Králové 2:3, Ústí 1:4, Znojmo 1:4, Benátky 2.0, Chrudim 0:2, Kadaň 2:4, Třebíč 4:3 sn, Beroun 2:3, Vrchlabí 0:3, Chomutov 1:3, Jihlava 2:4, Tábor 4:2, Olomouc 1:4.

„Určitě nenastoupí Martin Tvrzník, který má po utkání v Benátkách zlomený palec. Jinak doufám, že ostatní budou v pořádku, i když drobné zdravotní problémy mají Jarda Hašek a Petr Horčička. Zvolili jsme cestu trejdu, kdy se do Vrchlabí přesunul Pavel Kříž a za nás nastoupí David Zíma. Na měsíční hostování jsme z Ústí získali Skleničku a Petr Macek bude hostovat v České Lípě. Písek posílily České Budějovice, čeká nás těžký soupeř, kterému se teď daří. Je to pro nás strašně důležitý zápas, všichni si to uvědomujeme a musíme v něm získat tři body. Jiný výsledek než výhra za tři body by pro nás byl velkým zklamáním. Druhá polovina základní části se nám zatím bodově příliš nevydařila, ale zbývají ještě dva zápasy a v nich musíme udělat pro bodový zisk maximum,“ zve diváky na důležité utkání druhý litoměřický trenér Daniel Tvrzník.