V tabulce má sice Stadion o bod více, ale Beroun ve středu nehrál a utkání 5. kola v Chrudimi odehraje až v pondělí 4. října.

Medvědi mají zatím po čtyřech odehraných střetnutích zajímavou bilanci, když na ledě soupeřů ještě nedokázali skórovat a podlehli 0:4 v Jihlavě a 0:3 v Písku, ovšem na domácím stadionu ještě neinkasovali a porazili zde shodně 2:0 Benátky a Olomouc, když obě nuly vychytal brankář Dominik Furch.

V celku Medvědů působili v dřívější době někteří hráči Stadionu a místní led velice dobře znají Ladislav Slížek, Martin Tvrzník, Petrové Šinágl a Horčička, Ondřej Kříž či Jakub Hlusička.

„Oba mančafty se velice dobře znají, Beroun měl volno, a tak se na náš zápas s Havlíčkovým Brodem byl podívat i trenér soupeře Richard Žemlička. Ale my jsme také nějaké zápasy Berouna viděli, tudíž se těžko můžeme něčím překvapit. Soutěž je strašně vyrovnaná a naším cílem je záchrana, což znamená vyhnout se baráži a s Berounem to bude duel o šest bodů. Jedeme k utkání s cílem bodovat, protože jsme venku odehráli tři zápasy a získali v nich jediný bod. Mylím si, že pokud k utkání přistoupíme stejně jako k duelu s Havlíčkovým Brodem, je to hratelné. Musíme však zapracovat na hře ve vlastním obranném pásmu, kde jsme měli problémy,“ říká před duelem s Medvědy litoměřický kouč Daniel Tvrzník.

V tabulce produktivity prvoligové soutěže zatím vedou jihlavský Bakus a Roubík z Hradce Králové s osmi body (5 branek + 3 nahrávky), před dvojicí Duda (Chomutov) a Eiselt z Kadaně (4 + 4). Z litoměřických hráčů je sedmadvacátý Jan Kloz se 4 body (3 + 1), stejný počet bodů mají i 33. Ladislav Slížek (2 + 2) a 39. Martin Heinisch (1 + 3).

Jiří Vítek