U příležitosti otevření Kalich Areny se totiž odehrála dvě utkání, ve kterých předvedlo více než tisícovce diváků své umění přes šest desítek hvězd minulosti i současnosti. A brusle obuli i René Andrle a Pavel Padrnos, které znají především cyklističtí příznivci.

Úvod obstaral duel staré gardy Litoměřic s veterány ČR. Domácím sice vyšel úvod, ale pak už se projevila kvalita výběru, který neúnavně burcoval kouč Jan Gusta Havel. A leckdy nešel pro ostřejší výraz daleko.

„Tak samozřejmě, že jsem někdy trochu vyjel, ale to k tomu patří. Ti kluci něco uměli a pořád to umí, ale jakmile vedou o gól, dva, začnou hrát lajdácky. Chtějí dávat do prázdné a tak. Pro lidi je to samozřejmě pěkné, ale vadí mi, když se to přesně nezakončí. Ale na druhou stranu jsem vždycky spokojený, když se sejdeme a zahrajeme si tak dobře jako tady. Před kluky smekám. Když si třeba vezmete, že jsme tady měli jednu lajnu, která má dohromady 170 let, tak k tomu není co dodat. Jsou to borci,“ chválil svěřence trenér výběru ČR Jan Gusta Havel.

Ve druhém duelu se pod hlavičkou All stars Litoměřice představili hráči svázaní s místním klubem a na druhé straně výběr hvězd, mezi kterými nechyběli ani borci ze zahraničních soutěží či NHL. Tým World stars měl raketový start, ve čtvrté minutě už vedl o tři branky. Domácí snížili po vydařených akcích Švagrovským a Birnerem, ale soupeř odpověděl hned třikrát. Střelu Cháry tečoval na začátku druhé dvacetiminutovky Nedvěd už na 2:7. Snížení přinesly dvě trefy Birnera a jedna Andrleho. Poslední část vyzněla lépe pro „domácí“, kteří vyrovnali v poslední minutě na 8:8. V nájezdech už tak úspěšní nebyli, což ale návštěvníkům příliš nevadilo.

„Jsme rádi, že máme akci úspěšně za sebou. Ohlasy hráčů i diváků jsou pozitivní. Hrál se skvělý hokej, některé akce byly opravdu světové. Proto nás trochu mrzí, že na takové hráče a takový hokej nebylo plno. Přišlo necelých 1500 diváků. Myslím si, že takoví hokejisté by si zasloužili vyprodat i mnohem větší zimáky,“ dodal sportovní manažer HC Daniel Tvrzník.

Litoměřice – ČR 1:4

Branky:
6. Hlavnička – 15. Žemlička, 22. Martinec, 26. Maškarinec, 41. Pěnička.
Litoměřice: Volke, Vlasák – Masopust, J. Kampf, Doležal, Slaboch – J. Setikovský, J. Hamr, K. Hamr, Sadil, Minka, R. Kampf, Kauschitz, Horešovský, Hlavnička.
Veteráni ČR: Pejchar, Mašát – P. Setikovský, Řezníček, Ščerban, Svoboda, Bubla, Látal, Žemlička, Válek, Kameš, Nový, Ebermann, Farda, Martinec, Pěnička, Maškarinec, Razým.
All stars Litoměřice – World stars 8:8 (náj. 0:1)

Branky:
10. Švagrovský, 14., 34. a 39. Birner, 38. Andrle, 42. Balász, 56. Svoboda, 59. Tvrzník – 1. Průcha, 3. Židlický, 4. a 18. Reichel, 19.Vrbata, 20. Plekanec, 24. Z. Nedvěd, 47. Šlégr. Třetiny: 2:6, 3:1, 3:1.
All stars Litoměřice: Hnilička, Neuwirth – Škoula, Bartoň, Toman, Evan, Štěpánek, Macek – Kreps, Birner, Svoboda, Tvrzník, Hnát, Andrle, Švagrovský, Čaloun, Balász.
World stars: Pavelec, Hnilička – Židlický, Chára, Šlégr, Hanzlík, Z. Nedvěd – Reichel, Plekanec, Kotalík, Průcha, Vrbata, Alinč, Klobouček, Padrnos.