Fotogalerie z rozhodujícího zápasu ZDE!

Story může gradovat pohádkovým koncem, neboť shodou okolností by se HC Stadion měl stěhovat z lovosického azylu na vlastní zrekonstruovaný stadion.

„Před čtyřmi roky se tady začal dávat A-tým dohromady… Když jsme si řekli, že chceme do dvou let hrát druhou ligu, lidi nás považovali za blázny. A podívejte! Postup do první ligy je velkým zadostiučiněním. Co se tady strhlo kolem hokeje, to je fantastické, úžasné,“ říká šťastný Daniel Tvrzník, trenér HC Stadion Litoměřice.

Trenérskou kariéru jste začal stylově, že?
Je to příjemný pocit, ale už dříve jsem v rozhovorech říkal, že trenéra dělá mančaft. Bez něj bych nedokázal nic.

Jako hráč jste postoupil s Ústím nad Labem, teď jako trenér zase s Litoměřicemi. V jaké roli byla ta euforie větší?
Každý postup je krásný. Tenhle navíc hodně čerstvý. Vždyť je to pár hodin.

Oslavy byly velkolepé?
Radost velká. Slavili jsme včera, dneska a slavit ještě budeme. Nebojím se říct, že se jedná o skutečně historický úspěch, ve který jsme vůbec nedoufali. Dříve tu hrála ligu Dukla, po 25 letech jsme se dočkali my.

Spolu s vámi postoupil do první ligy Písek, naopak sítem kvalifikace neprošlo Valašské Meziříčí. Můžete se k úspěšné sezoně vrátit?
Nezačali jsme sezonu dobře, ale po krizi a pěti prohraných zápasech v řadě jsme se dali dohromady. V play off jsme uspěli díky týmovému pojetí. Nerad bych vyzdvihoval jednotlivce. Ano, z Ústí přinesli kvalitu Volke, Kloz, Šaffer, Mrázek, ale my jsme měli partu dvaceti lidí, která úspěch vybojovala. Před kluky smekám, protože většina z nich chodí do práce nebo školy a hokej dělají amatérsky až po večerech. Hráli jsme obden, přesto jsme se postupu dočkali. O to více si ho cením.

A dočkají se za dané ekonomické situace a skromných podmínek fanoušci po čtvrtstoletí v Litoměřicích i první ligy? Budete na ni mít?
Já říkám, že pro první ligu v Litoměřicích musíme udělat maximum. Byla by šílená škoda tuhle šanci nevyužít.

Nakolik procent věříte, že peníze na první ligu seženete?
Bezprostředně po postupu se do žádných odhadů pouštět nechci. Budeme jednat s radnicí, sponzory. Jisté je, že do rizika a dluhů nepůjdeme. Když nebudou finance, nebude ani první liga.

Dokdy bude jasno?
Čas nás tlačí, protože Znojmo a Jihlava už přípravu zahájily, ostatní se začnou chystat příští týden. Do čtrnácti dnů musíme mít jasno i my. Čeká nás hodně těžké práce.

Musel by se posílit i kádr?
Vše záleží na rozpočtu. Je předčasné se o hráčích bavit.

Zůstali by alespoň ti, kteří vám pomáhali z Ústí nad Labem už nyní?
Tak klukům se tady líbilo, bavili jsme se s nimi, ale jsou ústeckými kmenovými hráči. Všechno by bylo otázkou dalších jednání.