Od úvodních minut viděla tisícovka diváků kvalitní hokej. Oba gólmani, jak domácí Volke, tak hostující Hrubec, potvrzovali, že jsou opravdovými oporami. Do vedení dostal domácí tým ve třetí minutě proměněným nájezdem Kloz. Hosté srovnali v polovině utkání Hovorou a v 54. minutě se trefil Bláha.

„Klukům jsem i přes prohru poděkoval. Myslím, že odehráli dobré utkání. Bylo vidět, že Písku by u nás stačil bod. My jsme bohužel v přesilovce nepřidali druhý gól a v poslední třetině udělali chybu, kterou soupeř potrestal. Hosté nahrávali naslepo, puk přešel v naší obranné třetině přes čtyři hráče, se štěstím se odrazil a my inkasovali do prázdné branky. Zkrátka vyhrál šťastnější tým,“ říkal po utkání zklamaný trenér domácích Daniel Tvrzník.

Už dnes 16.4. pokračuje kvalifikace dalším utkáním. Litoměřičtí se představí ve Valašském Meziříčí (18).

„Prohrát hned první zápas doma je samozřejmě nepříjemné. Teď jsme pod tlakem. Nesmíme si ve Valašském Meziříčí dovolit prohrát, to už by pak naše situace s ohledem na další výsledky byla nepříjemná. Meziříčí je podle našich informací hokejové, víc bruslí, to Písek sází spíš na kvalitní defenzivu. Mělo by tam být menší hřiště, na kterých se nám celkem daří. Bohužel s námi neodjede Šaffer, který absolvuje vyšetření. Snad vynechá jen jeden zápas. Určitě ale tým doplníme. Chceme hrát na čtyři kompletní řady.“

Litoměřice – Písek 1:2

Branky a nahrávky: 3. Kloz – 30. Hovora (Mošovský), 54. Bláha (Kořánek). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Diváci: 995.

Litoměřice: Volke – Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Musílek, Hillmich, Malý, Zenk – Novák, Slížek, Horčička – Šaffer, Kloz, Tvrzník – Procházka, Hlusička, Buďa – Horejsek, Zuziak, Šnajdr.