Po Klatovech a Klášterci se před jejich uměním ve vyřazovacích bojích sklonil i druhý nečekaný finalista z Mostu. Rozhodnout vyrovnanou sérii musel až poslední duel v Lovosicích. A ten byl skutečným vyvrcholením. Téměř tisícovka diváků viděla od úvodních minut parádní hokej.

Poprvé si zaplněná aréna zakřičela gól v šesté minutě. Do třetiny našlápl domácí kapitán Slížek a Melichar hledal puk v lapačce marně. Šance se pak střídaly na obou stranách. Tu největší měl v závěru první části litoměřický Buďa, ale trestné střílení nevyužil.

V polovině druhé třetiny hosté srovnali, v přesilovce se trefil T. Přeučil. Dvě minuty před koncem prostředního dějství se vytáhl Volke po průniku hostujícího Kuncla. Nevyužitou šanci Mostu potrestal ve 40. minutě ranou od modré Kloz – 2:1.

Před poslední třetinou hosté přeskupili řady a dočkali se vyrovnání, když se ve 47. minutě po skrumáži prosadil Havlůj. Ale domácí šli do vedení i potřetí. Dokonce v oslabení. V 54. minutě našel Slížek Tvrzníka a ten od modré zakončil přesně – 3:2. Litoměřickým však nebylo přáno vyhrát v normální hrací době. Hruška při power play nahodil puk před branku a po teči jednoho z domácích borců skončil puk za zády Volkeho potřetí.

Drama vyvrcholilo v prodloužení, po šancích na obou stranách přišla 69. minuta. Rozhodčí vyloučil Martinku, což hostující lavička neunesla a vhodila na led lahev. Následoval další trest. Pak sice byli oslabení i domácí, ale na začátku poslední minuty napřáhl z kruhu Kloz a bombou rozhodl – 4:3.

„Vhozená lahev na led byla ode mě velká chyba, ale bylo to všechno důsledkem obrovského vypětí a neovládnutých emocí po nespravedlivém vyloučení Lukáše Martince. V ten moment jsem se po chybném verdiktu rozhodčího bohužel nedokázal ovládnout,“ litoval na webových stránkách mosteckého klubu Valerij Korol.

„Zápas byl vyrovnaný, třikrát jsme vedli, ale soupeř dokázal třikrát srovnat stav. Potřetí díky našemu vlastnímu gólu. To byla smůla. Kluci se ale zvedli, psychicky to ustáli. A v prodloužení jsme rozhodli z přesilovky, i když v sezoně nám početní výhody moc nevycházely. Je to samozřejmě velký úspěch, ale tímto zápasem nekončíme. Před námi je teď kvalifikace o I. ligu. Nepůjdeme do ní jako favorit, každopádně o postup budeme usilovat,“ přiznal trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

Kvalifikaci zahájí Stadion ve středu od 18 hodin v Lovosicích s Pískem.

Litoměřice – Most 4:3 PP

Branky a asistence:
6. Slížek, 40. Kloz, 54. Tvrzník (Slížek), 70. Kloz – 30. T. Přeučil (Havlůj, P. Přeučil, 47. Havlůj (Tauš, P. Přeučil), 59. Hruška. Vyloučení: 9:8, navíc Tvrzník (Litoměřice), P. Přeučil (Most) 10 minut OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 – 1:0. Rozhodčí: Smitka – Komárek, Krátký. Diváci: 1000. Stav série: 3:2.

Litoměřice: Volke – Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Musílek, Hillmich, Malý, Zenk – Novák, Slížek, Tvrzník – šaffer, Mrázek, Kloz – Procházka, Hlusička, Buďa – Horejsek, Myšík, Zuziak.