Ve čtvrtém utkání dokázal dvakrát srovnat a po bezbrankovém prodloužení měl více štěstí v samostatných nájezdech.

V první třetině se hrál svižný hokej, před oběma brankami bylo rušno. Gólmani však puk za svá záda nepustili. Poprvé se skóre měnilo ve 22. minutě, kdy zakončil rychlou akci litoměřický Kloz.

Domácí pak zvýšili otáčky, ale Stadion dobře bránil. V závěru třetiny mohl své vedení při dvojnásobné přesilovce zvýšit, to se mu však nepodařilo.

Hosté spoléhali ve třetí části na pevnou obranu, ze které vyráželi k brejkům. Šance na pojištění náskoku měli Tvrzník a Slížek, ovšem Melichara nepřekonali.

Most se dočkal v 50. minutě, kdy Volke kapituloval po dorážce Přeučila. Inkasovaný gól hosty nastartoval a v 55. minutě znovu vedli. Po přihrávce Šaffera se prosadil Kloz. Jenže neuběhly ani tři minuty a Most srovnal Taušem.

A protože se nerozhodlo ani v následném prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byl šťastnější Most.


„Byli jsme samozřejmě zklamaní. Vždyť nám k postupu chyběly dvě minuty. Musíme na to ale zapomenout a připravit se na rozhodující zápas,“ říkal po smolném duelu hostující trenér Daniel Tvrzník.

Ten litoval, že tým neudržel těsné vedení. „Když deset minut před koncem vedeme, musíme hrát puky jednoduše ze třetiny a nevymýšlet nějaké komplikované pasy. Jednou jsme ho nevyhodili a domácí nás hned potrestali první brankou. To byla chyba. Zápas se tentokrát dostal až do nájezdů. To je sice loterie, ale tentokrát jsme ji měli vyhrát. Jsem přesvědčen o tom, že Volke v jednom případě chytil puk na čáře. Gól neměl platit. To ať se na mě rozhodčí nezlobí, ale byli tam tři a měli to vidět. To hrubě ovlivnilo utkání, vždyť bychom jinak ty nájezdy vyhráli.“

V pátek se v Lovosicích (18) musí rozhodnout. „Psychicky by ta poslední výhra možná mohla Mostu pomoci, ale na nás žádná deka neleží. Už tak můžeme hodnotit sezonu jako úspěšnou. Musíme utlumit nervozitu a věřím, že i s pomocí našich fandů uděláme poslední krok. Autobus odjíždí tradičně hodinu před zápasem od soudu,“ dodal Tvrzník.

Vítěz skupiny západ se střetne s Valašským Meziříčím a lepším z dvojice Jindřichův Hradec – Písek o dvě postupová místa do I. ligy.

HC Most – HC Stadion Litoměřice 3:2 SN

Branky a asistence: 50. P. Přeučil (Havlůj, Martinka), 58. Tauš (P. Přeučil, Havlůj), 70. Vrtek – 22. Kloz (Šaffer), 56. Kloz (Šaffer, Kolbaba).

Vyloučení: 3:3. Bez využití. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0. Rozhodčí: Nečas – Chochola, Macek. Diváci: 637. Stav série: 2:2.

Litoměřice: Volke – Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Musílek, Malý, Zenk, Hillmich – Tvrzník, Slížek, Zuziak – Šaffer, Mrázek, Kloz – Novák, Hlusička, Buďa – Procházka, Myšík, Horejsek.