Pro hostující tým tak sezona skončila stejně jako v loňském roce – na posledním místě tabulky. Před několika týdny by o tomto umístění určitě nikdo nepochyboval, ovšem Roudnickým se v závěru začalo výsledkově dařit, mocně se dotahovali na soupeře před sebou a pokud by se jim podařilo v Lovosicích Stadion porazit, v hodině dvanácté by poslední místo opustili. To se však nakonec nestalo.

Litoměřičtí totiž neponechali nic náhodě a náladu si před začátkem bojů v play–off skazit nehodlali. Již v první třetině zápasu si po brankách Šnajdra a Procházky ve 13. respektive 18. minutě vytvořili dvougólový náskok a až na několik okamžiků v prostřední části utkání si vedení kontrolovali.

Zmíněné okamžiky, kdy hosté vycítili šanci duel ještě zdramatizovat, přišly v první polovině prostřední části hry. Tím nejdůležitějším byl kontaktní Sailerův gól, který vsítil dokonce ve vlastním oslabení, kdy po nepřesné kombinaci Litoměřických a přesné přihrávce do brejku nedal Volkemu blafákem do bekhendu šanci.

Roudnice měla poté výhodu dvou přesilových her, s kterými ovšem naložila bídně. Ve 34. minutě pak napřáhl na modré čáře Robin Malý a jeho přesnou pumelici zastavil až horní růžek roudnické svatyně.

Tento gól následně spustil litoměřický gólostroj. Ve 36. minutě zvýšil po úniku 2 na jednoho na 4:1 zblízka Buďa a po tříminutové odmlce nadělili hokejisté Stadionu na cestu do kabin Roudnickým ještě další dva slepené góly.

Po velmi pěkné individuální akci se minutu před koncem třetiny prosadil blafákem Zuziak a pouhé 3 vteřiny před druhou sirénou se po ráně Kolbaby k puku odraženému od zadního mantinelu dostal k zakončení Horčička, pro nějž nebyl problém trefit odkrytou klec.

Netradiční momentkou 2. třetiny bylo zranění hlavního rozhodčího, jenž musel vyhledat ošetření lékařů a hra byla na několik minut přerušena. Poté se však na hrací plochu vrátil a zápas bez problémů dopískal.

V poslední třetině již Litoměřičtí spíše kontrolovali hru, i když v úvodních minutách ještě několikrát nebezpečně zkontrolovali pozornost roudnického brankáře. Gólově se však již prosadit nedokázali.

Roudničtí měli ještě několik příležitostí výsledek kosmeticky upravit, ale ztroskotali na nepřesnostech, kterých bylo paradoxně nejvíce při dlouhé dvojnásobné přesilovce 5 na 3. Malé radosti se nakonec přece jen dočkali v předposlední minutě, kdy na konečných 6:2 upravil zblízka Jakeš.

Hokejisty Litoměřic čeká od středy čtvrtfinálová série play–off, v níž je čekají Klatovy. Série se hraje na tři vítězné zápay a Stadion se v Lovosicích určitě představí ve středu 10. 3. a v neděli 14. 3. (3. zápas). Druhý a případně čtvrtý zápas se hraje v pátek 12. 3. resp. v úterý 16. 3. v Klatovech. Pátý rozhodující zápas série by se hrál v Lovosicích ve čtvrtek 18. 3.

Stadion Litoměřice – HC Roudnice 6:2