Zatímco Roudnice bude mít naposledy v sezoně výhodu domácího prostředí, Stadion Litoměřice zamíří k derby do Děčína.

Litoměřickým patří pátá příčka tabulky, ale na čtvrtou, kde jsou nyní Klatovy, ztrácejí jen jediný bod. S dnešním soupeřem mají zápornou bilanci, Děčín porazili jen jednou (4:3), dvakrát odešli z ledu jako poražení (vždy 2:4).

„Pokud chceme na čtvrtou příčku, musíme vyhrát. Věříme, že se nám to podaří. Pravděpodobně nenastoupí zranění Horejsek, Veverka a Svoboda, jinak bude sestava hodně podobná té, která se představila v Klatovech,“ prozrazuje litoměřický trenér Daniel Tvrzník.

Ve stejný čas, tedy v 18 hodin, nastoupí na led i Roudnice. Ta je sice stále poslední, ale v minulém kole dokázala porazit vedoucí Řisuty a za devátou Českou Lípou zaostává jen o dva body. Manko by chtěla smazat už dnes. To by ovšem musela uspět v derby s Mostem. Předchozí duely byly vyrovnané, dvakrát vyhrál Most 5:4 a 3:2, jednou Roudnice 5:4.

„Proti Řisutům, které nás trochu podcenily, si kluci mákli, hráli jen ve třinácti. Nyní by ale měli být tři junioři z Ústí, takže nás bude víc. Most nemá špatné výsledky, ale my chceme doma vyhrát a přeskočit Českou Lípu,“ říká roudnický asistent Zbyněk Pour.