Jablonec – Roudnice 7:3

Úvodní třetina divákům ukázala hokej, který odpovídal střetnutí posledních dvou týmu tabulky. Domácí byli viditelně nervózní a přitom k tomu neměli důvod. Hned v první minutě využili Měrtlem přesilovku, když proměnil krásnou přihrávku Jana Kadeřábka před branku hostí, kterou poprvé hájil hostující českolipský Matoušek.

Vlci měli následně Stehnem a Měrtlem další dvě tutovky, ale naopak inkasovali laciný vyrovnávací gól. Nebylo to ale vše, za dalších šest minut neurovnané hry se ocitl za zády Láníčka další gól, který donutil trenéra Hamaru poslat do branky Kysilku. Ten už přihlížel další zdařilé akci své první lajny, na jejímž konci byl opět Tomáš Měrtl – 2:2. Jablonecký věčný náhradní brankář Kysilka měl možnost se řádně rozchytat při oslabení Vlků tří na pět, které trvalo téměř dvě minuty a osvědčil se. Po pětačtyřiceti minutách hry hrubého času první třetiny, při deseti vyloučených (4+6), se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

V dalších částech zápasu už byli Vlci lepším týmem a pomohla jim k tomu další přesilovka, kterou využili opět v první minutě druhé části. Bratři Kadeřábkové ostřelovali branku tak dlouho, až to tam spadlo. Po zvýšení rozdílu na dvě branky se zdálo rozhodnuto. Možnost k doražení soupeře byla při šestasedmdesát vteřin dlouhé dvojnásobné přesilovce, ale bez jediné střely to jaksi nejde.

Následujících pět minut Vlci měli krizi, jen bránili a hosté vstřelili kontaktní gól. Jaké štěstí, že před závěrem třetiny vyprodukoval Knesl dlouhou přihrávku na Stehna, který mezi betony zakončil 5:3.

Závěrečná část potvrdila lepší formu domácích, když dvěma góly potvrdil své nasazení do této části Tomáš Hertl, který nahradil Chamráda. „Hrálo se vlastně o šest bodů a my jsme chtěli potvrdit, že na konec tabulky nepatříme. Po nervózní první třetině jsme se zvedli a myslím si, že zaslouženě zvítězili,“ řekl prezident Vlků Petr Cinibulk.

Branky: 1. Měrtl (J. Kadeřábek, T. Kadeřábek), 15. Měrtl (J. Kadeřábek), 21. J. Kadeřábek (T. Kadeřábek, Müller), 31. Mrňa (Stehno), 40. Stehno (Knesl), 52. Hertl (Kotrba), 58. Hertl (Kotrba) – 6. Jakeš (Szakal, Klíma), 12. Sailer (David, Novák), 37. Vernek (Příhoda, Bříza).

Vyloučení: 5:11. Využití: 3:0. Třetiny: 2:2, 3:1, 2:0. Rozhodčí: Stolín – Daněk, Prokop. Diváci: 220.

Roudnice: Matoušek – Niko, Hataš, Cafourek, Boháček, Mikala, Grin, Švácha, Brožovský – Jakeš, Kutlák, Krastenics – David, Novák, Sailer – Bříza, Vernek, Příhoda – Szakál, Klíma.