Tábor – Litoměřice 6:1

Ani tentokrát nechtěli nechat favorizovaní domácí nic náhodě. Zatlačili hosty do jejich obranné třetiny a v páté minutě šli do vedení, když se po pěkném blafáku radoval litoměřický kat Květoň. O čtyři minuty později se téměř zaplněná hala radovala podruhé, když se trefil Zíb. Třetí gól pak přidal po rychlém úniku Mertl.

S litoměřickými šancemi na zvrat to v tu chvíli vypadalo bledě. Ve druhé třetině se ale Stadion vzchopil a častěji ohrožoval domácí branku. Chybu gólmana Kučery potrestal ve 36. minutě Zuziak, který snížil na 3:1. To byl pro táborské Kohouty budíček. Více už pak svému soupeři nedovolili. Ve třetí části přidali další tři trefy a mohli začít slavit postup do semifinále.

Litoměřičtí sice už letos dohráli, ale i tak překonali nejodvážnější předsezonní cíle, takže smutnit nemusí.

„Jednu třetinu jsme teď v Táboře sice odehráli docela dobře, ale zase nás v zápase srazily individuální chyby. Každopádně Tábor postoupil dál zaslouženě, má opravdu velmi dobrý tým, nejlepší v soutěži. Hrálo se před pěknou návštěvou v parádní atmosféře. Chtěl bych poděkovat i litoměřickým fandům, kteří nás neunávně povzbuzovali,“ těšilo hostujícího kouče Daniela Tvrzníka.

Branky a asistence: 5. Květoň (Mertl), 9. Zíb (Mařík), 10. Mertl (Voříšek), 48. Kanov (Zelenka, Květoň), 51. Květoň (Suchánek), 57. Matušík (Mertl) – 36. Zuziak (Vejvoda)

Vyloučení: 7:7. využití: 1:0. Třetiny: 3:0, 0:1, 3:0. Rozhodčí: Kareš – Klouda, Křivohlavý. Diváci: 2730.

Stadion Litoměřice: Volke – Musílek, Kolbaba, Vejvoda, Kaltenböck, Tvrzník, Hillmich, Jakl – Šnajdr, Procházka, Patzenhauer – Antoš, Hlusička, Novák – Horejsek, Zuziak, Buďa – Myšík, Svoboda, Petrus.