Litoměřičtí ovšem svou kůži neprodali lacino, neboť úvodní třetinu dokonce vyhráli 2:1. V dalším průběhu zápasu se ovšem střelecky prosazovali již pouze domácí a nakonec zvítezili 5:2. Utkání sledovala vynikající návštěva - 2530 diváků.

Domácím výrazně pomohl Mertl, hráč extraligových Budějovic, který dva góly dal a na jeden přihrál. V 57. minutě dostal trest na 5 minut plus osobní trest do konce utkání Antoš za napadení ležícího hráče a měl by tak Stadionu v domácí odvetě chybět.

Aspirant na postup do 1. ligy se tak v sérii hrané na tři vítězné zápasy ujal vedení 1:0. Druhý zápas se hraje ve středu od 18 hodin na lovosickém stadionu.

HC Tábor - HC Stadion Litoměřice 5:2

Branky a nahrávky: 6. Patzenhauer (Horejsek) 0:1, 13. Mertl 1:1, 17. Tvrzník (Patzenhauer) 1:2, 32. Kvetoň (Suchánek) 2:2, 36. Mertl (Krätzer) 3:2, 43. Kanov (Mertl) 4:2, 44. Květoň (Suchánek) 5:2.

Rozhodčí: Pražák – Komárek, Krátký, vyloučení: 8:8 (navíc hostující Antoš 5 + OK), využití: 1:1, oslabení: 1:0, diváci: 2530.

Reportáž Pavla Šáchy

I. třetina
V první části hry Severočeši jasně ukázali, jakými zbraněmi poslali v osmifinále na dovolenou vysoce favorizovaný Písek. Na domácí tým vyrukovali s bezpečnou defenzívou, hrou na rychlé brejky a především s výtečným brankářem Volkem. V 6. minutě se navíc ocitl za zády domácích obránců zkušený Patzenhauer a v zakončení svého úniku našel skulinu mezi betony brankáře Kučery – 0:1. Táborský prapor pozvedl konec 13. minuty a paráda v podání nového muže v domácí sestavě Tomáše Mertla; českobudějovický extraligista prosvištěl celým kluzištěm a perfektně provedeným blafákem vyrovnal na 1:1. Euforie z vyrovnávající trefy ovšem vydržela na táborské straně jen necelé tři minuty. Po vyloučení domácího matadora Zelenky hráli hosté přesilovku čtyři na tři, nastěhovali se do útočného pásma a proti parádní střele hrajícího kouče Tvrzníka neměl Kučera nejmenší šanci – 1:2.

II. třetina
Úvodní minuty druhé třetiny věrně kopírovaly průběh té předchozí. Táborští sice měli navrch, ale naráželi na těžko prostupný val v čele s vojevůdcem Volkem. Štěstí se od litoměřického brankáře odvrátilo až na konci 12. minuty, kdy vyslal Suchánek nádhernou dlouhou přihrávkou mezi obránci na zteč Květoně a ten neomylně zamířil nad Volkeho lapačku – 2:2. Přídavný turbo motor domácí snahy definitivně nastartovala 16. minuta, kdy pobýval na trestné lavici další domácí debutant Koktan. Zásluhou důrazného napadání se zmocnil puku Krätzer, šikovně ho posunul na svého parťáka Mertla a ten zblízka usměrnil kotouč mezi Volkeho betony – 3:2. Zbytek prostředního dějství nabídl rozbouřeným ochozům i další domácí šance, ale skóre už zůstalo do druhé sirény nedotčeno.

III. třetina
Závěrečná dvacetiminutovka měla přinést snahu hostujícího týmu o vyrovnání, ale opak byl pravdou. Táborské mužstvo dění na ledě jasně ovládlo a další radostné okamžiky na sebe nenechaly dlouho čekat. Na konci 3. minuty vyzval výborně hrající Mertl ke střele obránce Kanova a ten propálil Volkeho počtvrté. Jen o minutu později zatáhl elegantně puk do k útočné modré čáře Suchánek a jeho nadýchanou nabídkou Květoň nepohrdl – lehká šikovná teč zkušeného táborského útočníka zpečetila výsledek střetnutí. Domácí celek si sice vypracoval další gólové příležitosti, Volke si však navzdory porážce svého týmu udržel vysoký brankářský kredit. Kromě domácích šancí stojí za zmínku i trest do konce utkání pro litoměřického veterána Antoše, který si nevybíravě vyšlápl na ležícího Gajdu.