Rokycany – Litoměřice 3:6

Hosté měli raketový start, neuběhla ještě ani první minuta a už vedli. Po spolupráci s Hlusičkou se prosadil nejproduktivnější litoměřický hráč v probíhající sezoně Petr Procházka. Litoměřičtí získali potřebný klid, který potvrdili druhou trefou obránce Kaltenböcka ve 14. minutě.

Domácí se ale nechtěli vzdát bez boje, jen o chvíli později po přihrávce Chudého překonal Volkeho Šlauf a zpátky na zem vrátil hosty v poslední minutě úvodní části vyrovnávacím gólem Bednář. Rokycanští se radovali ještě jednou, ve 23. minutě využil přesilovku Metlička.

To Stadion dokonale probralo, od té doby skórovali pouze hráči s kalichem. Ve 29. minutě překvapil bekhendovou střelou domácího gólmana Kouba, po kterém se v početní výhodě trefil i kapitán Patzenhauer.

V poslední části litoměřičtí hokejisté potvrdili převahu dalšími brankami, jejichž autory byli Svoboda a znovu Patzenhauer.

„Dá se říct, že ten zápas probíhal podle předpokladů. Rokycany už nemají takové mužstvo, které měly na začátku sezony. Od úvodu jsme byli lepší, dovolili jsme však vlastní nedůsledností domácím vyrovnat. Pak jsme ale zase zabrali a měli zápas pod kontrolou,“ byl po utkání spokojený trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

Litoměřičtí se posunuli před Rokycany na 15. místo a v dalším kole přivítají v Lovosicích rivala z Roudnice.

Branky a asistence: 14. Šlauf (Chudý), 20. Bednář (Kovářík, Metlička), 23. Metlička (Kovářík) – 1. Procházka (Hlusička), 14. Kaltenböck (Procházka), 29. Kouba (Patzenhauer, Horejsek), 35. Patzenhauer (Myšík, Volke), 45. Svoboda (Myšík), 53. Patzenhauer (Kaltenböck, Horejsek).

Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:2, 1:2, 0:2. Rozhodčí: Florián – Dominik, Gerát.

Stadion Litoměřice: Volke – Kolbaba, Musílek, Hillmich, Kouba, Šindela, Kaltenböck, Vejvoda – Procházka, Hlusička, Hudec – Horejsek, Patzenhauer, Zuziak – Šnajdr, Myšík, Novák – Svoboda, Veverka, Petrus.