Stadion Litoměřice

Litoměřičtí hokejisté si drží 16. příčku, která ještě zajišťuje postup do play off. Před nejbližšími pronásledovateli mají náskok tří (Sokolov) a šesti bodů (Kolín). Na svého dnešního soupeře ztrácí pouze jeden bod. V prvním utkání mu však na domácím ledě podlehli 2:3.

Podobný výsledek si trenér Stadionu Daniel Tvrzník před sobotním duelem nechtěl připustit ani náhodou. „Nyní chceme tu porážku vrátit, remíza nám určitě nestačí. Víme totiž, že Rokycany trochu oslabily, naproti tomu my máme teď celkem slušnou formu, takže přivést tři body by nemusel být nesplnitelný úkol.“

Do utkání by měl Stadion nastoupit s obdobným kádrem, který naposledy vybojoval tři body v duelu s klatovským soupeřem (6:3). „Před zápasem v Rokycanech k žádným změnám nedojde. Případné příchody nových hráčů bychom oznámili v úterý.“

HC Roudnice

Předposlední Roudnice (18 bodů) přivítá v neděli od 17 hodin v pohodě hrající Benešov (5., 52 bodů). Ten v prvním utkání porazil svého soupeře 5:2. Ve svém týmu má středočeský celek nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Zkušený harcovník Michal Kaňka (mj. Kladno, Kadaň, Třebíč, Opava) nasbíral ve 26 zápasech už 44 bodů (18+26).

Před nedělním duelem došlo v celku z Podřipska k několika změnám. Tým opustil trojlístek hráčů, naopak dvojnásobný počet přišel. „Odešel Adam Szakal, který bude do konce sezony hrát za chomutovskou juniorku a na střídavý start za Vajgar Jindřichův Hradec.

A odešel také Jan Krupka, který bude rovněž nastupovat za juniory Chomutova a na střídavý start za Českou Lípu, kde je i Jan Nekvinda. Všem přejeme hodně úspěchů v nových klubech,“ říkal na adresu odcházejících hráčů vedoucí roudnického týmu Michal Procházka.

V Roudnici se objevila také řada nových tváří. „Na střídavý start z Chomutova přišel téměř osmnáctiletý útočník Roman Chlouba, který v letošní sezoně stihl v juniorské extralize odehrát 33 utkání a připsal si v nich 39 bodů. Roman je navíc mládežnickým reprezentantem do osmnácti let. Všichni věříme, že bude pro Roudnici velmi užitečným hráčem.“

Připraveni nastoupit proti Benešovu jsou i jiní borci. „Další novou tváří je sedmnáctiletý obránce Daniel Kolčava, který přichází také na střídavý start z Chomutova. Jedná se o šikovného hráče, navíc je na ledě také velkým dříčem. Z Klášterce k nám jdou do konce sezony jednadvacetiletí útočníci Miroslav Moro a Martin Hartman,“ doplnil Michal Procházka, který s výčtem posil ještě zdaleka nekončil.

„Posledním novým útočníkem je pětadvacetiletý Vladimír Dobiáš, který přichází z Benešova na hostování do konce dubna. Mezi roky 2002 až 2004 si stihl připsat i tři starty v extralize za Slávii Praha. V sezoně 2003/2004 odehrál 17 zápasů za prvoligovou Kometu Brno. Poslední roky nastupoval ve druhé lize v barvách Hvězdy Praha a Mělníka. Do mužstva přichází také na hostování dvaadvacetiletý obránce Michal Drenčko z Mostu, který se s naším týmem připravuje již delší dobu,“ uzavřel seznam posil Procházka.