Kobra Praha – Roudnice 6:1

Od úvodu byla na obou týmech patrná značná nervozita, a tak byla k vidění řada nepřesností. První šanci si vytvořil hostující Zenk, ale jeho střela Šelepu nepřekvapila. Na druhé straně nebezpečně vypálil Paris, také Davídek měl však lapačku připravenou. Na gól si diváci museli počkat do deváté minuty. To se před roudnickým brankářem zjevil osamocený Paris, který se zakončením neměl problém – 1:0.

Ve 12. minutě to bylo už 2:0. Střelou od modré se prosadil Růžek. Naději na zvrat mohl dát Roudnici Jiří Novák, to by však musel překonat pozorného domácího gólmana. V samém závěru třetiny přidal třetí gól Kobry trefou k tyči Šulc.

Na začátku druhé třetiny se hosté pokoušeli o návrat do zápasu. Nejprve však Noska vychytal Šelepa a o chvíli později nastřelil Iterský tyč. Další šance hostujícího týmu měli Jeschke a Závada, který nedorazil puk do sítě po závaru v brankovišti. Roudnice si v těchto minutách dokázala vytvořit trvalý tlak, ovšem bez gólového efektu. Řadu šancí také zlikvidoval velmi dobře chytající domácí gólman.

Začátek poslední části přinesl pro celek z Podřipska pohromu. Hned v úvodu totiž dostal Žemlička přísný osobní trest na 10 minut. Na protest proti tomuto rozhodnutí odjel nejužitečnější roudnický borec v sezoně přímo do kabiny. A hned ve 42. minutě vzal hostům veškeré naděje na zvrat Paris. O pár minut později se gólově prosadil i Bárta, který prostřelil vše před sebou. O alespoň drobnou korekci se zasloužil při přesilové hře Tomáš Novák. Jeho střela k tyči byla nechytatelná.

Další gól domácích mohl přidat Růžek, ovšem netrefil opuštěnou branku. Konečnou podobu výsledku dal v 51. minutě Sodomka přesnou střelou pod břevno. To bylo již moc na i na Davídka, a tak se raději nechal nahradit v brance Karešem, který podal ve zbytku zápasu spolehlivý výkon a několik dalších šancí zneškodnil.

Další zápas sehraje Roudnice na domácím ledě 1. února, kdy hostí od 17 hodin Benešov.

Branky a asistence: 9. Paris (Bárta), 12. Růžek (Sodomka), 20. Šulc (Růžek), 42. Paris (Balík), 44. Bárta (Paris), 51. Sodomka (Růžek, Z. Novák) – 47. T. Novák (Iterský).

Vyloučení: 9:8, navíc Žemlička (Roudnice) 10 min. osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 3:0, 0:0, 3:1. Rozhodčí: Šindler – Sentenský, Dominik.

Roudnice: Davídek (51. Kareš) – Zenk, Woš, Iterský, Krupka, Brožovský – Szakal, Nosek, Žemlička – J. Novák, T. Novák, Sailer – Nekvinda, Závada, Jeschke – Weishäup.

Novák: Bez bojovnosti to nejde

Chtěli v Praze minimálně bodovat, vrátili se však s debaklem. Hokejisté Roudnice prohráli na ledě poslední Kobry Praha vysoko 6:1. Zápas se kapitánovi týmu nehodnotil lehce.

„V úvodu zápasu jsme špatně bruslili a také soupeře málo napadali při rozehrávce. Ani zakládání útoků nebylo dobré a zbytečně jsme kazili přihrávky. Nebyli jsme ani trochu důrazní před brankou. Ve druhé třetině se hra trochu zlepšila, ale nedokázali jsme proměnit ani jednu z našich šancí. Vyloučení Richarda Žemličky na začátku poslední části bylo již pouze vyvrcholením zápasu. Pak padla i poslední naděje na zvrat. Po šestém gólu se zápas pouze dohrával. Prostě bez bojovnosti to nejde a nedá se tak hrát,“ říkal po duelu Tomáš Novák.

Ani vedoucí mužstva Michal Procházka nemohl být spokojený. „Dnešní utkání se mi hodnotí těžko. Bylo vidět, že velkou výhodou domácích je kluziště, které je na Kobře dost malé. Domácí přesně věděli, jak ho využít proti nám. Dá se říct, že rozhodla třetí branka, kterou jsme inkasovali těsně před koncem první třetiny, protože rozdíl ve skóre byl pak velký a Kobra nás už do zápasu nepustila,“ přiznal Procházka. Toho mohl těšit snad jen přístup několika hráčů.

„Chtěl bych touto formou vyzdvihnout přístup Adama Szakala a Honzy Krupky za to, že do dnešního zápasu vůbec nastoupili. Oba totiž v den zápasu od 12.30 hráli ještě utkání juniorské extraligy v dresu Chomutova na Spartě. Jak Adam, tak i Honza byli v tomto zápase hodně vytěžovaní. Hráli totiž všechny přesilovky i oslabení, a přesto vůbec neváhali a ihned po jeho skončení se vydali na stadion Kobry. Je vidět, že jsou to srdcaři, kterým na roudnickém hokeji záleží a chtějí to ve své kariéře někam dotáhnout. Pokud na sobě budou pořád takhle pracovat, určitě o nich v budoucnu ještě uslyšíme. Adam byl navíc hned při svém prvním střídání v zápase proti Kobře hrubě faulován a má vyražené tři přední zuby, ale i přes toto nepříjemné zranění nadále pokračoval ve hře. Špatnou zprávou je, že na marodku v minulém týdnu přibyl Dan Kaplan, který má vyhozené rameno.“

Autor: František Hrdinka