Roudničtí jsou s pouhými 14 body na předposledním 19. místě a na první nesestupovou příčku ztrácí hrozivých 16 bodů. Jejich zítřejším soupeřem jsou Rokycany (14. místo, 36 bodů), které ještě nemají účast v play off jistou ani náhodou. V prvním utkání prohráli Roudničtí na ledě soupeře jen těsně 4:3.

Stadion (15. místo, 35 bodů) se před zítřejším utkáním na ZS v Lovosicích proti Jablonci (7. místo, 45 bodů) posílil o další dva hráče. Z Roudnice přišel útočník Petr Zuziak (26), z Bohemians zkušený obránce Michal Kouba (35). Litoměřičtí mají poměrně široký kádr, přesto přichází další a další borci.

„Určitě tyhle dva nebereme pro to, aby seděli na střídačce. Svou kvalitu mají. Pracujeme s výhledem na další roky. Je třeba vybudovat tým s perspektivou. Už před sezonou jsem říkal, že chceme, aby za nás hráli kluci z regionu. Proto třeba před časem přišel zatím na hostování z Karlových Varů Martin Šnajdr, teď na přestup Petr Zuziak. A v příštím týdnu uzavřeme jednání ještě o jednom hráči, tím bychom skončili. Možná pak kádr trochu zeštíhlíme,“ říká hrající trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

Z jabloneckých Vlků má respekt. „Sice jsme u nich prohráli až na nájezdy 3:2, ale domácí byli lepší. Dělali nám opravdu velké problémy. Určitě nejsou na sedmém místě náhodou. My si ale věříme, v novém roce se nám daří. Chceme vyhrát a přiblížit se play off. Měli bychom být kompletní. Nejistý je pouze start zraněného Bauera a nevíme také, zda Ústí uvolní Nováka.“

Litoměřičtí spoléhají na podporu svých příznivců. I z toho důvodu bude v 16 hodin pro fanoušky Stadionu připraven u litoměřického soudu autobus, který je zdarma odveze do Lovosic.