Klatovy – Roudnice 8:3

Klatovy začaly výborně. Při vyloučení Kaplana se střelecky prosadil v čase 2:21 Klaus. Hosté odpověděli rychle. Po ideální přihrávce Szakala propálil vše i s gólmanem Žemlička. V 7. minutě vrátil vedení domácím Hobl, který trefil přesně šibenici branky. V 15. minutě vystřelil pěkně Setikovský, ale jeho rána letěla jen těsně mimo. O tři minuty později již byl Setikovský přesný. Hosté se dostali pod tlak a Štěrba byl při zakončení bez šance. V závěru třetiny měl další dobrou příležitost při přesilové hře Klaus, ale trefil pouze tyč.

V úvodu druhé části se vrhli domácí do útoku a Štěrba měl mnoho práce. Tlak zúročil ve 25. minutě Hobl, když po samostatné akci zakončoval mezi betony. Do dobré příležitosti se dostal i Kepl po přihrávce od Hobla, ale trefil pouze gólmana. Štěrba si další výborný zákrok připsal při přečíslení domácích tři na jednoho, Dvořák ho nepřekonal. Roudnice se bránila tlaku jen za cenu vyloučení, a tak se na trestné lavici postupně vystřídali, Weishäupl, Salač, Jiří Novák a Kaplan.

Na začátku poslední části byl vyloučen Holub, hosté však nedokázali ani z jedné šance překonat dobře chytajícího Ulče. Ve 45. minutě se dostal do samostatného úniku Setikovský, ale neuspěl, dorážející Kuželík byl již přesný. Po pěkné spolupráci, kdy Szakal přihrával na volného Žemličku, upravila Roudnice na 5:2. O minutu později však vzal hostům veškeré naděje na zvrat Dvořák. Na 7:2 pro domácí upravoval při přesilové hře Švík. Další gól přidal před koncem Kuželík. Konečnou podobu výsledku dal v poslední vteřině Krastenics.

Další zápas sehraje Roudnice na domácím ledě 18. ledna proti Rokycanům.

Branky a asistence: 3. Klaus (Kepl, Geltner), 7. Hobl (Kepl), 18. Setikovský (Holý), 25. Hobl (Kepl), 45. Kuželík (Setikovský, Mainer), 49. Dvořák (Hauer), 57. Švík (Hobl), 60. Kuželík (Mainer) – 3. Žemlička (Szakal, Salač), 48. Žemlička (Szakal, Salač), 60. Krastenics (J. Novák, Jeschke).

Vyloučení: 8:11. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 3:1, 1:0, 4:2. Rozhodčí: Vojtěchovský – Andrejsek, Vlasjuk.

Roudnice: Šterba (Kareš) – Iterský, Kohoutek, Woš, T. Novák, Brožovský, Kaplan – Szakal, Salač, Žemlička – J. Novák, Krastenics, Sailer – Weishäupl, Nosek, Jeschke.

Roudnice nestačila, Klatovy ji přehrály ve všech směrech

Hokejisté HC Roudnice prohráli v nedělním druholigovém duelu v Klatovech 8:3 a stále jsou na sestupovém 19. místě. Nevydařené utkání zhodnotil vedoucí roudnického týmu Michal Procházka.
„Do utkání jsme opět nastoupili v okleštěné sestavě, protože nám stále chybí velké množství hráčů. Klatovy nás tak dnes přehrály ve všech směrech a naprosto zaslouženě vyhrály. Škoda je, že naši hráči v poslední části neproměnili více šancí. Výsledek pak mohl vypadat alespoň trochu lépe. Do prvního zápasu za náš tým nastoupil Ondřej Nosek, který přišel na hostování z Mělníka a na centru si vedl velmi dobře. Je to hráč, který dokáže vyhrát hodně vhazování, a tak je pro tým velmi platný. Doufejme, že příští neděli kluci zabojují v domácím utkání s Rokycany a pokusí se získat nějaké body.“

Autor: František Hrdinka

1 HC ZVVZ Milevsko 26 16 0 0 4 6 93:71 52
2 KLH Vajgar Jindřichův Hradec 26 16 0 0 4 6 106:85 52
3 Hockey Club Tábor 26 16 0 0 3 7 102:59 51
4 IHC Písek 26 13 5 0 1 7 95:63 50
5 HC VHS Benešov 26 14 1 0 2 9 102:93 46
6 HC Predators Česká Lípa 26 14 1 0 1 10 113:76 45
7 HC Vlci Jablonec nad Nisou 26 13 2 0 2 9 99:85 45