Česká Lípa – Litoměřice 3:5

První minuty působily z obou stran vlažně, jenže pak se Predátoři rozjeli a zasypali soupeře několika nepříjemnými střelami. Hodně aktivní byl Peřina, pozadu nezůstávali ani Šulc, Šesták a Kašťák. Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky. Větší převaha domácích přinesla zaslouženě jejich vedení. Po přihrávce Vargy se nemýlil Preussler – 1:0.

Jenže už o minutu později bylo vyrovnáno, když brankář Pucholt sice první střelu Patzenhauera vyrazil, ale na jeho dorážku už byl krátký – 1:1. Vedení na stranu domácích mohl vrátit Musil, který se dokonce dvakrát dostal do velké šance, jenže to byli zase hosté, kdo se radovali z gólu. Ve 20. minutě využili přesilovku. Autorem gólu byl Šnajdr – 1:2.

Domácím se první půle druhé třetiny vůbec nevyvedla, a proto se nelze divit, že skóre narostlo na hrozivých 1:4. Přesto se ještě vyskytla naděje, že zápas nebude ztracený, poté co se českolipští hokejisté dokázali dvakrát prosadit ve dvou přesilovkách pět na tři. První gól vstřelil Svoboda (přihrával Oliverius) a na rozdíl jednoho gólu snižoval Mrkvička (Svoboda, Oliverius) – 3:4.

Ve třetí třetině byla důležitým faktorem dobrá obrana hostujícího celku, která až na pár výjimek nepustila domácí hráče ke střele. Dvakrát se k ní dostal Šulc a jednou Hudíček. Litoměřicím se naopak ještě podařilo v poslední minutě upravit na konečných 3:5.

„Jsem rád, že na nás diváci nezanevřeli a přišli opět v tak hojném počtu,“ snaží se domácí trenér František Richter najít něco pozitivního na tomto zápase.

Branky a asistence: 11. Preussler (Varga), 30. Svoboda (Oliverius), 31. Šesták (Mrkvička, Svoboda) – 12. Patzenhauer (Myšík), 20. Šnajdr (Myšík), 25. Buďa (Procházka), 28. Hillmich, 60. Patzenhauer (Horejsek). Vyloučení: 7:10, navíc J. Šulc 10 min. osobní trest – Kolbaba a Hillmich 10 min. osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 2:2, 0:1. Diváci: 700.

Litoměřice: Volke – Tvrzník, Hillmich, Musílek, Kolbaba, Vejvoda, Kaltenböck, Šindela – Šnajdr, Patzenhauer, Myšík – Procházka, Hlusička, Buďa – Svoboda, Hudec, Horejsek – Petrus, Hanzl.

Tvrzník: Ten zápas asi rozhodli gólmani

Potřetí v řadě se z plného bodového zisku radovali druholigoví hokejisté Stadionu Litoměřice. Tentokrát uspěli na ledě České Lípy, kde vyhráli 5:3.
„Podle mého to byl vyrovnaný zápas, který v podstatě rozhodli gólmani. My jsme přestáli úvodní tlak domácích, kteří byli prvních deset minut lepší. Inkasovali jsme v té době pouze jednou. Pak jsme měli víc štěstí a dobréhop Volkeho v bráně. Jsme rádi, že se nám teď daří. Potřebujeme ale vyhrát i další zápas, ve kterém v neděli v Lovosicích hostíme Jablonec. Play off jisté nemáme, hraje o něj osmnáct týmů. Tabulka se vyrovnává,“ uvědomuje si hrající kouč Stadionu Daniel Tvrzník.