Litoměřice – Milevsko 3:2 sn.

Poslední utkání probíhalo ve slavnostnější atmosféře, úvodní vhazování provedla česká olympionička Věra Cechlová – Pospíšilová. Domácí pak začali proti vedoucímu celku tabulky sympaticky, v šesté minutě je dostal do vedení parádní trefou Patzenhauer. Milevsko potvrzovalo, že nepatří mezi přední týmy náhodou, Litoměřičtí však tentokrát také zapnuli na vyšší obrátky, takže byl k vidění kvalitní hokej, který poněkud kazili nepřesnými výroky rozhodčí.

Před startem druhé třetiny zazněla poprvé nová hymna Stadionu, kterou napsal pro litoměřické hokejisty Lou Fanánek Hagen ze Tří sester. Domácí nakopla a ve 28. minutě udeřili podruhé, když Hlusička využil nahrávky Budi. Inkasovaný gól však hosty nabudil, ještě do konce prostřední části stačili srovnat. Nejprve se trefil Krejčí, po něm s přispěním jednoho z obránců v končící přesilovce i Suchánek.

V závěrečné části i přes řadu šancí na obou stranách branka nepadla, hra se však přiostřovala. V prodloužení došlo i k hromadné bitce. Skórovat se ale nepodařilo ani jednomu z týmů. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Ten litoměřický proměnil hned v první sérii Horejsek. Volke všechny pokusy hostujících hráčů stačil zlikvidovat, takže ze dvou bodů se radovali domácí borci.

“Odehráli jsme dobrý zápas. Měli jsme i trochu smůlu, dostali jsme dva docela laciné góly, jeden vlastní. Klidně jsme mohli mít dnes i tři body. Ale nakonec jsme i s těmi dvěma spokojeni,“ přiznal hrající kouč domácích Daniel Tvrzník, kterému se však příliš nepozdával výkon rozhodčích.

„Moc ten zápas nezvládali. Vylučovalo se za zbytečnosti, tvrdé zákroky se netrestaly. Na konci najeli hosté do Volkeho, to jsme museli nějak vyřešit, takže se to trochu popralo. Dohrávalo se ve třech na obou stranách. Nakonec to pro nás dopadlo dobře, takže pohoda. Myslím, že jsme se před velmi dobrou návštěvou rozloučili se zimákem tím nejlepším možným způsobem.“

Druhá liga pokračuje už ve středu, kdy se Litoměřičtí představí v Klášterci. „Docela se nám proti nim daří, bodovali jsme tam v loňské sezoně, letos jsme je doma porazili po penaltách. Chceme do play off, takže body potřebujeme vozit, zvedají se mančafty za námi, nesmíme to podcenit.“

Branky a nahrávky: 6. Patzenhauer (Zámečník, Horejsek), 28. Hlusička (Buďa), 65. Horejsek – 30. Krejčí (Kořánek), 37. Suchánek (Krejčí). Vyloučení: 9:7, navíc Patzenhauer 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 – 1:0. Rozhodčí: Vojtěchovský – Chochola, Marek. Diváci: 627.

Litoměřice: Volke – Kolbaba, Musílek, Tvrzník, Hillmich, Kaltenböck, Vejvoda – Procházka, Hlusička, Buďa – Zámečník, Patzenhauer, Horejsek – Svoboda, Hudec, Bauer – Petrus, Hanzl.

20. HC Kobra Praha ⋌2 2 0 17 47:102 10

Výsledky 21. kola: Klatovy – Česká Lípa 5:4 po sam. nájezdech, Roudnice – Mělník 6:4, Děčín – Písek 2:3 po prodl., Trutnov – Sokolov 3:4 po sam. nájezdech, Kolín – Kobra Praha 9:3, Jindřichův Hradec – Jablonec 4:2, Tábor – Řisuty 1:0, Benešov – Klášterec 7:3, Rokycany – Nymburk 2:7