Řisuty – Litoměřice 1:2 sn.

Jeli si pro body a také je přivezli. Hokejisté Stadionu Litoměřice zvítězili ve středu ve Slaném nad domácím HC Řisuty 2:1 po samostatných nájezdech.

Domácí se sice ujali před polovinou utkání vedení po akci Mádla a v oslabení zakončujícího Scherzla. Radost jim však dlouho nevydržela, o minutu později bylo totiž srovnáno. Po přihrávce J. Hlusičky se střelou od modré prosadil litoměřický obránce Kolbaba. Pak už se hrstka diváků dočkala gólu až při nájezdech. V nich se trefovali jen hosté – Horejsek i Hudec.

Litoměřice získaly pátý a šestý bod v sezoně ze hřišť soupeřů. V druholigové tabulce dostihly svého soupeře. „Dva body bereme, sice jsme chtěli ještě o jeden víc, ale remíza v normální hrací době byla asi zasloužená. Domácí měli v prvních pěti minutách dvě šance, ale nás podržel Volke. Pak hrály oba týmy hodně dobře dozadu, takže gólů diváci moc neviděli,“ říkal po utkání hrající kouč hostujícího Stadionu Daniel Tvrzník.

V neděli se litoměřičtí hokejisté představí v domácím prostředí, kde od 17 hodin hostí čtvrtý Písek. V prvním utkání Stadion podlehl na jihu Čech těsně 2:0.

Branky a asistence: 27. Scherzl (Mádl) – 28. Kolbaba (Hlusička), nájezd Hudec. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 – 0:1.

Litoměřice: Volke – Kaltenböck, Vejvoda, Gýna, Kolbaba, Musílek, Hillmich, Jakl – Svoboda, Hudec, Bauer – Procházka, J. Hlusička, Buďa – Horejsek,Patzenhauer, Tvrzník – Zámečník, Hanzl, Myšík.

Klášterec – Roudnice 6:2

Hokejisté HC Roudnice podlehli v duelu 19. kola II. ligy Klášterci, když zaspali v první a úvodu druhé třetiny.

Od úvodu se domácí tlačili před branku hostů a snažili se co nejvíce střílet. To potvrdil ve třetí vteřině Kadlec, kterého Štěrba vychytal. V čase 1:52 se již domácí fanoušci mohli radovat, skóre otevřel Řepík. Roudnice se snažila svou aktivitou o vyrovnání, ale domácí byli i nadále lepší a velice nebezpeční v zakončení.

Druhý domácí gól přidal v páté minutě opět Řepík, kterému přihrávali Novotný s Jáchymem. Roudnice se do první vážné šance dostala až v šesté minutě, ale Damašek byl pozorný. V 15. minutě se dostal do samostatného úniku Kadlec a suverénně zavěsil. O pár minut později byl vyloučen domácí Novák, tato možnost však zůstala nevyužita. Jedinou šanci měl Žemlička, ale jeho střelu mezi betony gólman vychytal.

Do druhé třetiny nastoupil Klášterec opět velmi dobře a hned po 29 vteřinách se střelecky prosadil Kadlec. Hra se začala pomalu vyrovnávat a i Roudnice se postupně dostávala do dobrých příležitostí. Naději na zvrat ve skóre přinesla ve 28. minutě střela Sailera. O tři minuty později při vlastním oslabení prokličkoval obranou domácích Tomáš Novák a prostřelil Damaška. Klášterečtí byli zaskočeni a měli problémy s vlastní rozehrávkou. Při vyloučení Sailera to byla Roudnice, která měla velkou šanci skórovat. Zuziak ujel při oslabení, vystřelil a puk se odrazil z branky ven. Rozhodčí ho nepochopitelně neuznal, a vzal tak hostujícmu týmu velkou šanci na návrat do zápasu.

V 44. minutě domácí upravili na 5:2, když za záda gólmana dorazil puk Kotrouš. Na druhé straně se uvolnil Žemlička v útočném pásmu a domácí si museli k jeho zastavení pomocí faulem. Přesilová hra Roudnici nevyšla, takže skóre se neměnilo. Více než hokej bylo k vidění časté vylučování na obou stranách. Z těchto momentů vybočila pouze gólová střela Mikloviče, kterému přihrával Kadlec. V poslední minutě měl ještě dobrou příležitost Řezníček, ale jeho pokus se neujal.

Další mistrovský duel odehraje Roudnice v neděli v Kolíně.

Branky a asistence: 2. Řepík (O. Novák), 5. Řepík (Novotný, Jáchym), 15. Kadlec (Řezníček), 21. Kadlec (Kotrouš, Řepík), 33. Kotrouš (Kadlec), 54. Miklovič (Kadlec) – 28. Sailer (T. Novák), 31. T. Novák (Sailer). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 3:0, 1:2, 2:0. Rozhodčí: Vojtěchovský – Podracký, Vlasjuk.

Roudnice: Štěrba (Davídek) – Zenk, Kohoutek, Woš, Kala, Brožovský, Kaplan – J. Novák, Zuziak, Žemlička – Szakal, T. Novák, Sailer – Krastenics, Jeschke.

Bez bodů se vrátili druholigoví hokejisté HC Roudnice ve středu z Klášterce, kde prohráli 6:2. V jejich kádru hned několik hráčů chybělo.
„Do Klášterce jsme dnes odjeli ve velmi okleštěné sestavě. Z pracovních důvodů jsme postrádali Závadu a pro zranění Kotěšovského, Vaněčka, Wágnera a Borovského. První třetina a začátek druhé se našemu týmu vůbec nepovedly, u všeho jsme byli o krok později a Klášterec nás jasně přehrával. Po čtvrté obdržené brance se náš tým zvedl a konečně si začal vytvářet pořádné šance. Díky brankám Sailera a Tomáše Nováka jsme se dostali zpět do zápasu. Za tohoto stavu se Petr Zuziak dostal do samostatného úniku, gólmana domácích podle mého mínění překonal, ale puk se následně vyrazil ven z branky a rozhodčí podle mě neuznal zcela regulérní gól,“ divil se po utkání vedoucí hostujícího týmu Michal Procházka.
„Ve druhé části jsme ještě nevyužili několik dobrých příležitostí. Například Petr Krastenics se nedokázal prosadit sám před brankou. A štěstí se nepřiklonilo ani k Žemličkovi, který poslal svou střelu do odkryté části branky, ale trefil pouze brusle jednoho z našich hráčů. V poslední třetině jsme hned na začátku inkasovali pátou branku, která rozhodla o osudu utkání. Bohužel jsme dnes obdrželi zbytečné góly, protože Erik Štěrba byl překonán třeba ze třetí dorážky a to by se rozhodně nemělo stávat. Jinak Erik dnes opět podal vynikající výkon, když tým podržel. Pochytal opravdu hodně vyložených šancí.“

1. Milevsko 14 0 0 5 71:48 42
2. Česká Lípa 12 1 0 6 86:49 38
3. Tábor 12 0 2 5 78:43 38
4. Písek 10 3 1 5 70:47 37
5. Jablonec nad Nisou 10 2 1 6 68:56 35
6. Jindřichův Hradec 11 0 2 6 71:62 35
7. Mělník 9 2 2 6 73:63 33
8. Klatovy 9 2 1 7 64:63 32