Stadion Litoměřice – HC Děčín 3:1

Stadion vyhrál zaslouženě

I když už od osmé minuty prohrávali, dokázali druholigoví hokejisté HC Stadion Litoměřice svého soupeře z Děčína po dobrém výkonu porazit. V tabulce se tak drží ziskem 19 bodů na 16. příčce.

V úvodních minutách si sice domácí několik nadějných příležitostí vytvořili, ale v osmé minutě inkasovali jako první. Skulinku mezi betony Volkeho našel střelou z mezikruží Tomeček. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, v 11. minutě ve vlastním oslabení překonal bekhendovým pokusem Zikmunda Kloz. Stadion získával převahu, Děčín odolával za cenu vyloučení. I přes řadu střel však hostující gólman v první dvacetiminutovce už puk za svá záda nepustil.

V úvodu druhé části se Děčínští snažili častěji dostávat do domácí třetiny, ale jejich aktivita měla jepičí trvání. Naopak to byli znovu hráči Stadionu, kteří ostřelovali branku Zikmunda. Petrus ani Buďa však do černého nezamířili, v závěru trefil Kloz pouze tyč. V páté minutě poslední třetiny rychle zakombinovala dvojice Kloz – Procházka a střelec úvodní domácí branky přidal svou druhou trefu v utkání. Litoměřičtí začali na hřišti dominovat, Děčín mohl děkovat Zikmundovi, že náskok domácích se nezvyšoval. Až v 55. minutě definitivně rozhodl J. Svoboda.

„Myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Všichni kluci odvedli to, co jsme po nich chtěli. Věděli jsme, že Děčín není v top formě, měnil i trenéra, ale dlouhodobě patří k těm lepším týmům. My jsme ale zahráli dobře, pustili jsme soupeře snad jen k patnácti střelám. Trochu smolně jsme inkasovali náhodný první gól. Naštěstí se nám podařilo v oslabení rychle vyrovnat. Pak jsme sice nevyužili nějaké přesilovky, ale pořád jsme věřili, že vyhrajeme. Byli jsme zkrátka lepší. Ve středu jedeme do Tábora, kde nečekáme lehký zápas, ale to není žádný. Kromě dlouhodobě zraněných asi nepojede Kloz, ale jinak bychom měli být kompletní,“ říkal po vítězném duelu hrající trenér litoměřického Stadionu Daniel Tvrzník.

Branky a asistence: 11. Kloz, 45. Kloz (Procházka), 55. J. Svoboda (Kaltenböck) – 8. Tomeček. Vyloučení: 3:9, navíc Tomeček (Děčín) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0. Rozhodčí: Wagner – Hejl, Kajínek. Diváci: 450.

Litoměřice: Volke – Kolbaba, Musílek, Vejvoda, Kaltenböck, Tvrzník, Hillmich, Jakl – Procházka, Kloz, Buďa – Hudec, Bauer, Svoboda – Horejsek, Hlusička, Patzenhauer – Petrus, Hanzl, Myšík.

HC Roudnice – HC Řisuty 6:3

Roudnice to nevzdává

V utkání už 16. kola II. ligy hokejisté HC Roudnice naznačili, že se o udržení soutěže ještě poperou. V domácím prostředí porazili Řisuty 6:3.

Domácí si v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok, který ještě na začátku druhé zvýšili. Pak se sice prosadil i soupeř, ale na gól Scherzla odpověděl o chvíli později Woš. Scherzl čtyři minuty před koncem prostřední části přidal svůj druhý zásah, ale domácí hostujícímu týmu kontaktní gól dát nedovolili. Naopak sami udeřili ve 43. minutě kapitánem Zuziakem. Zápas chtěl zdramatizovat Kregl, poslední slovo však měl roudnický Szakal.

„Za body jsme hodně rádi a jsou pro nás velmi důležité. Podařilo se nám díky nim udržet naději na záchranu. Řísuty mají kvalitní mužstvo, což bylo na hře patrné. Ukázalo se, jak je pro náš tým důležité vedení v zápase. To se pak i projevuje na naší hře, dobře bruslíme a dokážeme držet krok se soupeřem. Výborný výkon dnes v brance podal i Erik Štěrba, který tým podržel. V poslední třetině bylo hlavní, že se nám podařilo neustále držet vedení a soupeř nevstřelil kontaktní gól. Za výkon patří poděkování celému mužstvu,“ byl spokojený domácí kouč Jan Svitavský.

„Chtěli jsme na soupeře lehce čekat, ale místo toho na něj kluci bezhlavě vletěli. Neodehráli jsme dobré utkání,“ konstatoval trenér poražených Eduard Novák a dodal: „Jsme týmem dvou tváří, jednu máme doma a druhou venku. Domácí hráli dobře, létali po ledě jako utržení z řetězu, zatímco my jsme hráli bez patřičného nasazení a agresivity. Takhle se nedá uspět.“

Při poslední brance asistoval Szakalovi i domácí útočník Lukáš Jeschke. „Bylo pro nás velmi důležité, že se nám podařilo vstřelit v první třetině dva slepené góly. A celý zápas jsme si pak udržovali vedení. Povedlo se nám také mít méně vyloučených hráčů než soupeř, což není vždy obvyklé a pro tým je to velký přínos. Klíčoví hráči jako je Ríša Žemlička a další nás v zápase hodně podrželi. Pro nás jsou tyto tři body velmi důležité.“

Branky a asistence: 15. Sailer (Závada), 17. Woš (Žemlička, J. Novák), 24. Zuziak (Žemlička), 34. Woš (T. Novák), 43. Zuziak (Žemlička, Kaplan), 52. Szakal (Krastenics, Jeschke) – 32. Scherzl (Mádl), 36. Scherzl (Mádl, Gardoň), 48. Krégl (Babický). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 2:2, 2:1. Rozhodčí: Smitka – Hlinka, Kebrle.

HC Roudnice: Štěrba – Zenk, Kaplan, Woš, Kala, Kotešovský, Brožovský – J. Novák, Zuziak, Žemlička – Závada, T. Novák, Sailer – Szakal, Krastenics, Jeschke – Matejčík.

20. HC Kobra Praha ⋌2 1 0 0 13 40:69 8

Výsledky: Sokolov – Nymburk 5:3, Česká Lípa – Mělník 2:1 (SN), Rokycany – Písek 4:5 (PP), Benešov – Tábor 2:1, Jablonec – Kolín 11:3, Kobra Praha – Trutnov 5:4 (PP), Klatovy – Milevsko 2:3, Roudnice – Řisuty 6:3, Litoměřice – Děčín 3:1, Jindřichův Hradec – Klášterec 3:4 (SN).