Roudnice - Tábor 2:5

Roudnice na favorizovaný Tábor nestačila

Na roudnickém ledě hokejisté Tábora ve středečním duelu potvrdili, že patří právem k předním celkům II. ligy. I když domácí od čtvrté minuty vedli, bylo zřejmé, že kvalitní soupeř se bez bodů bude vracet na jih Čech jen těžko.

Hosté začali zostra, ale inkasovali jako první. Jejich rozehrávku zachytil ve čtvrté minutě Sailer a po jeho pokusu se nadvakrát prosadil Zuziak. Tábor byl o chvíli později blízko vyrovnání, Štěrba však Máchu skórovat nenechal. V sedmé minutě zblokovali Táborští střelu Šreka a rychlý brejk zakončil střelou do šibenice Mařík - 1:1.

Dostat Roudnici znovu do vedení mohl v přesilovce J. Novák, kterému naservíroval před branku puk Žemlička, ale minul. To hosté potrestali ve 13. minutě, kdy chyboval Krupka. Pokus Kupce sice Štěrba vyrazil, ale na dorážku Maříka byl krátký.

Ve druhé třetině si diváci museli počkat na gól až do 39. minuty. Domácí sice přestáli oslabení, ale krátce po něm se k odraženému puku dostal Mrkvička, který překonal bezmocného Štěrbu.

Roudničtí se ani za tohoto stavu nevzdali, naději vykřesal ve 44. minutě Závada, když se nemohl po ideální Žemličkově přihrávce netrefit - 2:3. Domácí zvýšili obrátky a snažili se přidat třetí trefu, hosté ale jejich tlak ustáli a v polovině této části udeřili. Čtvrtý gól přidal střelou do růžku Kupec, který v 53. minutě přesně zakončil i samostatný únik. Roudnický Štěrba sice inkasoval pět branek, ale především ve druhé části svými zákroky držel tým stále ve hře o body.

Branky a asistence: 4. Zuziak (Sailer), 44. Závada (Žemlička) - 7. Mařík, 13. Mařík (Kupec), 39. Mrkvička (Matušík), 71. Kupec (Mařík), 53. Kupec (Mařík, Kocar). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:2. Rozhodčí: Vojtěchovský - Chochola, Marek.

Roudnice: Štěrba: Šrek, Kaplan, Woš, T. Novák, Krupka, Kohoutek - J. Novák, Zuziak, Žemlička - Závada, Wágner, Sailer - Szakal, Krastenics, Borovský.

VHS HC Benešov - HC Stadion Litoměřice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Litoměřická vítězná série skončila

Litoměřickým hokejistům se nepodařilo prodloužit sérii vyhraných utkání na tři vítěztví. Po výhrách v Roudnici a doma s Kobrou se ve středu vydali na zápas do hokejově nevyzpytatelného Benešova, který je v tabulce II. hokejové ligy těsně před litoměřickými hokejisty. Odsud si však žádné body nepřivezli.

Hokejisté Benešova se dostali do vedení na konci první třetiny, kdy dobře sehranou přesilovku využil Petr Vacek. Tentýž hráč také zkraje druhé třetiny přihrál Holánkovi a Benešov se dostal do dvoubrankového vedení. Třetí branku domácích vstřelil z přesilové hry pět minut před koncem druhé části Martin Kounovský.

Vstup do třetí třetiny se litoměřickým hokejistům vůbec nevydařil. Na místo aby se pokusili o zvrat v utkání, tak hned po vyhraném buly Michala Kaňky se šest vteřin po zahájení třetiny prosadil Martin Kocman a Benešov tak získal již čtyřbrankové vedení. O jedinou branku hostí se v přesilové hře v 43. minutě postaral Milan Buďa po přihrávce od Jakuba Hlusičky.

Branky a asistence: 9. Vacek (Dvořák), 24. Holánek (Vacek), 36. Kounovský (Kocman), 41. Kocman (Kaňka)– 43. Buďa (Hlusička).