Roudnice – Kolín 2:7

Jako první udeřili sebevědomější hosté, v páté minutě bez problémů zakončoval Hutla. Hrálo se převážně na polovině domácích, kteří si ovšem vytvořili také dvě velmi dobré šance. Sailer však ztroskotal při nájezdu na Blažkovi, stejně se vedlo i o chvíli později Vaněčkovi. Recept na překonání kolínského gólmana našel v desáté minutě Žemlička, zpoza branky dokázal propasírovat puk do sítě. V 16. minutě Kolín opět vedl, úspěšným střelcem byl Kubišta. Stejný hráč přidal v první minutě druhé části už třetí branku svého týmu a ve 33. minutě Pomichálek čtvrtou. Na tu odpověděl po spolupráci se Zuziakem znovu Žemlička, ale když v úvodu třetí třetiny hosté dvakrát rychle za sebou skórovali, bylo zcela jasné, že si odvezou všechny body. V 50. minutě pak z pohledu Roudnice završil dílo zkázy sedmým gólem Nedbal.

„Měli jsme sice v první třetině nějaké šance, bojovali jsme, snažili se, ale na dnešního soupeře to bohužel nestačilo. Zkrátka nás Kolín přehrál. Měl výškovou i váhovou převahu, svůj den neměl ani gólman Fiala, který se před zápasem zranil a měl problémy s třísly,“ prozradil po duelu domácí kouč Zbyněk Pour.

Branky a asistence: 10. Žemlička (Hlavička), 34. Žemlička (Zuziak) – 5. Hutla (Malý), 17. Kubišta, 21. Kubišta (Malý), 33. Pomichálek, 41. Malý (Pomichálek, Kubišta), 42. Pospíšil (Hanousek, Pomichálek), 50. Nedbal (Voříšek). Třetiny: 1:2, 1:2, 0:3. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Kebrle. Diváci: 300.

HC Roudnice: Fiala (50. min. Davídek) – Šrek, T. Novák, Zenk, Kohoutek, Woš, Strycharz, Kotěšovský, Brožovský – Žemlička, Zuziak, Hlavička – J. Novák, Jeschke, Borovský – Vaněček, Krastenics, Sailer – Weishaupl, Jarkovský.

Písek – Litoměřice 2:0

Stadion se na ledě favorita držel statečně

Domácí se dostali do vedení v 15. minutě, kdy využil přesilovku Procházka. Ve druhé třetině měl největší litoměřickou šanci Patzenhauer, Kubiš však jeho pokus vyrazil. Druhý gól inkasovali hosté až při závěrečné power play.

Duel zhodnotil na klubových stránkách hrající kouč Stadionu Daniel Tvrzník. „Nepodali jsme úplně optimální výkon, přece jen bylo poznat, že to je první mistrák a na některých, hlavně těch mladších hráčích, bylo znát trochu nervozity. Nakonec jsme ale k bodu neměli daleko, za stavu 1:0 jsme asi pět minut před koncem nastřelili tyčku. Dopředu jsme moc nebezpeční nebyli, je ale fakt, že nám dnes chyběli čtyři útočníci ze základního kádru, takže bylo patrné, že nám trochu chyběla síla dopředu. Do Písku jsme ale jeli na led jednoho z favoritů druhé ligy a do poslední minuty jsme se o body prali, takže po tom dnešním zápase mohu říct, že je na čem stavět. Solidně opět zachytal Milan Volke, jeho výkony jsou pro nás základem, na kterém budeme stavět dál. Pokud budeme pokračovat v dnešním nasazení a bojovnosti a přidáme k tomu trošku víc hokejovosti a umění dopředu, tak si myslím, že to bude dobré.“

Branky a nahrávky: 15. Procházka (Vondřich, Novák), 60. Novák (Hovora). Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0. Vyloučení: 6:5. Využiti: 1:0. Rozhodčí: Wurtherle – Ledinský, Sekula. Diváci: 450.

Litoměřice: Volke – Musílek, Kaltenböck, Kolbaba, Jakl, Hillmich, Šindela, Vejvoda – Hudec, Zámečník, Bauer, Horejsek, D. Svoboda, J. Svoboda, Veverka, Tvrzník, Patzenhauer, Procházka, Pánek.