Litoměřice

Hokejisty Stadionu povede i letos Daniel Tvrzník. Protože Litoměřičtí nemají k dospozici ledovou plochu, odehrají první dvě utkání u soupeřů. V sobotu se představí v Písku.

Proběhla příprava podle vašich představ?
S přípravou jsme celkem spokojeni, i výsledky přípravných zápasů se postupně zlepšovaly. Jediné, co nás trápí, jsou zranění klíčových hráčů. Do prvního utkání nezasáhnou Buďa, Hanzl a nad Patzenhauerem je velký otazník. Je trochu nepříjemné, že ani jedno utkání jsme neodehráli v sestavě, která zřejmě naskočí v Písku, ale doufám, že si s tím poradíme.

Kdo oproti loňské sezoně kádr opustil, kdo naopak přišel?
Příšli Volke a Musílek (Ústí), Kaltenböck a Buďa (Most), Pánek a Vejvoda (Beroun), Bauer a Hudec (Německo), Procházka (Kladno), Myšík (Děčín). Odešli Slipčenko, Strycharz, Mišaga, Kuda, Opluštil, Janus a Gottfried.

Kdo by měl patřit k oporám?
Největší oporou by měl být brankář Martin Volke, hodně si slibujeme od nově příchozích Budi a Kaltenböcka a doufáme, že Patzenhauer naváže na loňské výkony. Celkově by náš tým měl být oproti loňsku silnější. Vzrostla konkurence, chceme začít na čtyři útoky a sázet na týmové pojetí.

Vítáte nový model soutěže, kdy hraje dvacet týmů?
To je těžká otázka, zhodnotit nový model budeme moci opravdu až po sezoně. Na jednu stranu bude soutěž určitě zajímavá pro diváky, ale pro kluby finančně náročnější. Pro hráče, kteří všichni pracují nebo studují, to také bude časově mnohem namáhavější.

Jaké jsou cíle vašeho týmu?
Naším cílem je pohybovat se v klidném středu tabulky, postoupit do play off a předvádět hezký útočný hokej pro naše fanoušky.

Je velká nevýhoda, že kvůli ledu začínáte venku?
Trochu nevýhoda to je, protože začátek je velmi důležitý a my první dva zápasy hrajeme na hřištích favoritů. Na druhou stranu v těchto zápasech nemáme co ztratit a každý úspěch nás může hodně povzbudit do dalších zápasů.

Kdy budete hrát víkendové domácí zápasy?
V neděli od 17 hodin.

Měli jste velmi slušné návštěvy, udělali jste něco proto, aby se ještě zlepšily?
Víme, že diváky nejvíce přiláká kvalitní hra a výhry, proto jsme se snažili v rámci našich finančních možností mužstvo posílit. Také víme, že prostředí na našem zimním stadionu není příliš komfortní. S tím my bohužel nic neuděláme, jen doufáme v co nejrychlejší rekonstrukci našeho stánku. Navíc chystáme přestávkové soutěže pro diváky o zajímavé ceny. Také jsme vylepšili webové stránky, které fanoušci najdou na adrese www.hclitomerice.cz

Kdo by měl patřit ke špičce, kdo na spodek tabulky? Bude to Roudnice, nováček z Lípy?
Spojením dvou skupin loňské II. ligy je situace dost nepřehledná, ale myslím, že mužstva, která hrála na špici vloni, tam budou i letos, tzn. Písek, Děčín, Milevsko, Rokycany a další. Slušně posílil také Mělník a Tábor. Co se týká druhého konce tabulky, tak především doufám, že tam nebudeme my, ale myslím si, že tam nebude patřit ani nováček z České Lípy. Podle výsledků v přípravě mám pár tipů, kdo by mohl hrát o sestup, ale raději si jména nechám pro sebe.

HC Stadion Litoměřice
Brankáři:
Koblischke, Šembera, Volke.
Obránci: Hillmich, Jakl, Kaltenböck, Kolbaba, Macaj, Musílek, Šindela, Vejvoda.
Útočníci: Bauer, Buďa, Hanzl, Horejsek, Hudec, Myšík, Pánek, Patzenhauer, Petrus, Procházka, D. Svoboda, J. Svoboda, Veverka, Zámečník.

Roudnice

Roudnici povede v sobotním domácím duelu proti Kolínu (17) Zbyněk Pour.

V přípravě se vám vůbec nedařilo, neděsí vás ty výsledky?
To ani ne. Zkoušeli jsme hodně nových hráčů, hlavně nám však chyběli obránci, takže jsou ty výsledky, jaké jsou. Přesto jsou ale lepší než vloni.

Posílili jste oproti minulé sezoně?
Spíš jsme rozšířili tým. V současné době máme čtyři pětky, které bychom rádi udrželi. Přišli Fiala a Jarkovský z Ústí, Kohoutek z Loun, Brožovský z Mostu, Krastenics, Novák a Závada z Litvínova, Kala ze Žižkova, Jeschke z Kladna, Weishaupl z Kralup, Matejčík z Teplic, Kotěšovský ze Sparty.

Vítáte rozšíření soutěže na dvacet mužstev?
Já bych byl raději, kdy nebylo. Čeká nás zbytečně moc cestování. Když pojedeme třeba ve středu do J. Hradce může to být problém. Také mě překvapilo, že i když se na aktivu dohodlo, že bude baráž, stejně poslední dva týmy padají přímo.

Víkendová domácí utkání budete hrát kdy?
Všechna v neděli od 17 hodin.

Kdo by měl patřit k oporám roudnického mužstva?
Určitě znovu Žemlička se Šrekem. Věřím, že velkou posilou bude i gólman Fiala, který je u nás na střídavý start z Ústí. Ten by měl odchytat všechny nedělní zápasy. Když to půjde, tak i některé středeční. V ostatních se budou střídat Davídek s Karešem.

Ale zmiňované opory Žemlička se Šrekem s vámi v podstatě netrénovali ani nehráli. Nebude to problém?
Věřím, že ne. Třeba Ríša je takový hráč, který si vyhoví s každým. Dá hře myšlenku.

Litujete, že někdo odešel?
Prakticky odešli jen ti, kteří byli na hraně mezi II. ligou a přeborem, spíše blíž k přeboru, takže ty odchody zase tak ukrutné nejsou. Mrzí mě, že tady nezůstal třeba Kosejk, ale ten se zranil. Navíc dostal nabídku pracovat jako asistent v Benešově, takže je teď tam.

A proč v týmu není Wágner? Vždyť se mu nejen v přípravě poměrně dařilo.
Přiznám, že z výkonnostních důvodů to není, spíše z morálních.

Určitě ne všichni vytipovaní hráči jsou v Roudnici. Mrzí vás absence některého z nich v současném kádru?
Určitě ano. Nepřišli třeba Jarda Nedvěd a Jirka Zelenka, se kterými jsme byli předběžně domluveni. Bohužel Sparta dala přednost Nymburku, kde funguje obdobná spolupráce, jakou měli Sparťané v minulé sezoně s Benátkami, takže jsou oba v Nymburku a budou hrát proti nám.

Je možné kádr ještě doplnit?
Je to možné do 31. ledna. Když se něco naskytne, jsme na to připraveni.

Současný tým asi nebude v tabulce pomýšlet příliš vysoko.
Počítáme s tím, že budeme hrát ve spodních patrech. Hlavním cílem je záchrana, tedy skončit do 18. místa. Kdyby se nám náhodou podařilo dostat do šestnáctky, budeme maximálně spokojeni.

Koho favorizujete?
Proslýchá se, že by chtěl jít výš Děčín. Já ale favorizuji Jihočechy – Tábor, Písek, Jindřichův Hradec, kam přišli nějací Finové. Tyhle celky by mohly být vpředu.

Jak se těšíte na derby s Litoměřicemi?
Asi už to nebude tak vyhecované jako třeba před rokem či dvěma. Náš cíl je s nimi nějaké body udělat, ale Litoměřice mají teď velmi dobrý mančaft.

HC Roudnice
Brankáři:
Davídek, Fiala, Kareš.
Obránci: Kohoutek, T. Novák, Šrek, Zenk, Brožovský, Kala, Woš, Strycharz.
Útočníci: Kotešovský, Krastenics, Hlavička, Jarkovský, Jeschke, Borovský, J. Novák, Sailer, Vaněček, Weishaupl, Závada, Zuziak, Žemlička, Matejčík.